Paradise Bay

Pláž Paradise Bay

Ak hľadáte menšiu pláž mimo centra diania, ale s dostatočným vybavením, potom ste ju našli na Paradise Bay. Malá piesočnatá pláž sa nachádza medzi útesmi a na obzore budete mať výhľad na ostrov Gozo.

Vyhľadajte si ubytovanie na Malte

Jedinou nevýhodou je skutočnosť, že ak prídete po 10. hodine dopoludnia, potom pravdepodobne nebude priamo na pláži žiadne miesto, ani dostupné ležadlá a slnečníky na prenájom.

Paradise Bay má nádherne čistú vodu a niekoľko malých koralových útesov, kde sa dá výborne šnorchlovať. Musíte si priniesť vlastné vybavenie.

Vybavenie pláže

Priamo pri pláži sa nachádza väčšia reštaurácia, ktorá tiež prenajíma ležadlá a slnečníky (cca 15 eur za sadu dvoch ležadiel a slnečníka). V letnej sezóne sú však všetky ležadlá zvyčajne okolo 10.00 hod. rozobraté.

Pláž je menšia, takže očakávajte väčšie davy ľudí na malej ploche.

K dispozícii sú sprchy a toalety, ale nie je tu ponuka vodných športov.

Ubytovanie pri pláži

Na druhej strane zálivu, hneď vedľa lodného prístavu Gozo, sa ubytujete v krásnom rezorte Paradise Bay ****. Letné ceny sa pohybujú okolo 120 eur za noc, ale v zime tu môžete získať ubytovanie veľmi lacno už od 40 eur.

Ako sa tam dostať

Paradise Bay sa nachádza asi 1 km od lodného prístavu na ostrovoch Gozo a Comino na severnom cípe ostrova Malta.

Od parkoviska a autobusovej zastávky vedie na pláž asi 100 schodov.

Autom

Asi 150 metrov od pláže nájdete veľké bezplatné parkovisko. Autom jazdite zo všetkých častí ostrova po hlavnej ceste smerom k lodnému prístavu Gozo a tesne pred prístavom si všimnete dobre označenú odbočku doľava smerom na Paradise Bay.

Rezervujte si auto na letisku Malta

Autobusom

Pri parkovisku sa nachádza autobusová zastávka.

Linka 101 tu premáva raz za hodinu do lodného prístavu Gozo, na pláže Ghadira, Ghajn Tuffieha a Golden Bay, ako aj do dedinky Pepka námorníka.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Malta.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.