Ghajn Tuffieha

Ghajn Tuffieha

Pláž v zálive Ghajn Tuffieha je skvelou alternatívou k ďalšej a oveľa známejšej pláži Golden Bay, ktorá je vzdialená takmer doslova čo by kameňom dohodil (menej ako 1 km).

Vyhľadajte si ubytovanie na Malte

Zátoka Ghajn Tuffieha Bay ponúka nádherný zlatistý jemný piesok a pozvoľný vstup do mora a je dokonalou kombináciou odľahlej pláže v krásnom prostredí.

Často sa tu vyskytujú väčšie vlny ideálne na surfovanie, v skutočnosti priamo na mieste nájdete stánok Maltskej školy surfovania.

Z pláže Ghajn Tuffieha môžete pozorovať najkrajšie západy slnka na Malte.

Vybavenie pláže

V hlavnej sezóne si tu môžete prenajať ležadlá a slnečníky, cena je však vysoká a za sadu 2 ležadiel a slnečníka sa pohybuje od 17 do 19 eur na deň.

Priamo na pláži sa nachádza reštaurácia s toaletami a sprchami. Ďalšia reštaurácia je pri parkovisku nad plážou.

Ubytovanie pri pláži

Priamo na pláži ani v jej bezprostrednej blízkosti sa nenachádzajú žiadne hotely. Najlacnejšie ubytovanie je vzdialené 4 km na opačnom pobreží ostrova. Ceny do 70 eur za noc ponúkne napr. Porto Azzuro Aparthotel.

Ako sa tam dostať

Ghajn Tuffieha sa nachádza 4 km od dediny Mellieha a približne 20 km od letiska.

Autom

Asi 100 metrov od pláže sa nachádza veľké bezplatné parkovisko, ale počítajte s tým, že na pláž pôjdete asi 70 metrov po schodoch. Do navigácie zadajte "Ghajn Tuffieha Bay".

Parkovisko je bezplatné, ale okolo deviatej hodiny ráno býva beznádejne obsadené. Ďalšie parkovisko sa nachádza necelý 1 km od pláže Golden Bay, ale aj tu býva plné už od skorého rána.

Rezervujte si auto na letisku Malta

Autobusom

Na pláž premávajú aj autobusy. Autobusová zastávka sa nachádza na križovatke asi 60 metrov od parkoviska a volá sa "Ghajn Tuffieha - Riviera".

Kliknutím na číslo linky si môžete pozrieť mapu a cestovný poriadok.

  • Linka 44 z Valletty, Mosta, Mgarr a Birkirkara a Mosta (frekvencia 30 minút)
  • Linka 101 z miest Mellieha, Cirkewwa, Mgarr, dediny Pepka námorníka a z prístavu loďou na Gozo alebo Comino (frekvencia 60 minút)
  • linka 223 z Bugibby (frekvencia 60 minút)
  • Linka 225 zo Sliemy, San Giljanu (Paceville), Pembroke a Bugibby (frekvencia 60 minút)

Ceny lístkov a ďalšie informácie o autobusoch na Malte nájdete v kapitole Doprava.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Malta.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.