Comino
Malta

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Malta

Ghajn Tuffieha

David Eiselt aktualizované 26. 1. 2024
Ghajn Tuffieha

Pláž v zálive Ghajn Tuffieha je skvelou alternatívou k ďalšej a oveľa známejšej pláži Golden Bay, ktorá je vzdialená takmer doslova čo by kameňom dohodil (menej ako 1 km).

Vyhľadajte si ubytovanie na Malte

Zátoka Ghajn Tuffieha Bay ponúka nádherný zlatistý jemný piesok a pozvoľný vstup do mora a je dokonalou kombináciou odľahlej pláže v krásnom prostredí.

Často sa tu vyskytujú väčšie vlny ideálne na surfovanie, v skutočnosti priamo na mieste nájdete stánok Maltskej školy surfovania.

Z pláže Ghajn Tuffieha môžete pozorovať najkrajšie západy slnka na Malte.

Vybavenie pláže

V hlavnej sezóne si tu môžete prenajať ležadlá a slnečníky, cena je však vysoká a za sadu 2 ležadiel a slnečníka sa pohybuje od 17 do 19 eur na deň.

Priamo na pláži sa nachádza reštaurácia s toaletami a sprchami. Ďalšia reštaurácia je pri parkovisku nad plážou.

Ubytovanie pri pláži

Priamo na pláži ani v jej bezprostrednej blízkosti sa nenachádzajú žiadne hotely. Najlacnejšie ubytovanie je vzdialené 4 km na opačnom pobreží ostrova. Ceny do 70 eur za noc ponúkne napr. Porto Azzuro Aparthotel.

Ako sa tam dostať

Ghajn Tuffieha sa nachádza 4 km od dediny Mellieha a približne 20 km od letiska.

Autom

Asi 100 metrov od pláže sa nachádza veľké bezplatné parkovisko, ale počítajte s tým, že na pláž pôjdete asi 70 metrov po schodoch. Do navigácie zadajte "Ghajn Tuffieha Bay".

Parkovisko je bezplatné, ale okolo deviatej hodiny ráno býva beznádejne obsadené. Ďalšie parkovisko sa nachádza necelý 1 km od pláže Golden Bay, ale aj tu býva plné už od skorého rána.

Rezervácia auta - Letisko Malta

Autobusom

Na pláž premávajú aj autobusy. Autobusová zastávka sa nachádza na križovatke asi 60 metrov od parkoviska a volá sa "Ghajn Tuffieha - Riviera".

Kliknutím na číslo linky si môžete pozrieť mapu a cestovný poriadok.

  • Linka 44 z Valletty, Mosta, Mgarr a Birkirkara a Mosta (frekvencia 30 minút)
  • Linka 101 z miest Mellieha, Cirkewwa, Mgarr, dediny Pepka námorníka a z prístavu loďou na Gozo alebo Comino (frekvencia 60 minút)
  • linka 223 z Bugibby (frekvencia 60 minút)
  • Linka 225 zo Sliemy, San Giljanu (Paceville), Pembroke a Bugibby (frekvencia 60 minút)

Ceny lístkov a ďalšie informácie o autobusoch na Malte nájdete v kapitole Doprava.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.