Golden Bay

Zlatá pláž

Väčšina pláží maltského súostrovia je skalnatá. O to cennejšie sú piesočnaté pláže. Na adrese Golden Bay nájdete piesočnatú pláž, ktorá sa často považuje za najkrajšiu na Malte.

Golden Bay Môže sa pochváliť jemným zlatistým pieskom, čistotou a pomerne pozvoľným vstupom do mora. Nachádza sa v širokom zálive s pekným okolím a na okrajoch pri skalnatých brehoch sa dá dobre šnorchlovať.

Vyhľadávanie ubytovania na Malte

V letnej sezóne odporúčame prísť na pláž pred deviatou hodinou ráno, pretože potom budete mať problém nájsť voľné miesto.

Vybavenie pláže

Golden Bay je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú krásnu scenériu, dostatočne veľkú pláž a potrebné zázemie v podobe niekoľkých reštaurácií, toaliet, spŕch a požičovne lehátok a slnečníkov.

Zároveň je na pláži dostatok miesta pre tých, ktorí si nechcú prenajímať ležadlá.

Prírodnejšiu alternatívu s menším počtom reštaurácií a návštevníkov nájdete asi 1 km od pláže v zátoke Ghajn Tuffieha.

Ubytovanie na pláži

Priamo na pláži nájdete luxusný hotelový komplex Radisson Blu Resort & Spa, Malta Golden Sands. Ceny za noc v dvojlôžkovej izbe sa tu pohybujú od 180 eur do 250 eur v závislosti od sezóny a dostupnosti.

Ceny za ležadlá a reštaurácie

Prenájom dvoch ležadiel a slnečníka na deň stojí približne 17 eur. Lazy Carrot Na odkladanie osobných vecí môžete využiť aj skrinky za 5 eur.

Vo viacerých stánkoch si môžete zaplatiť aj za rôzne vodné aktivity, ako napríklad zapožičanie skútra (65 eur / 20 minút), zapožičanie kajaku (20 eur / 60 minút), prípadne jazdu na nafukovacom vodnom banáne (40 eur).

Jedlo v reštauráciách je podstatne drahšie ako na menej frekventovaných miestach. Za bežný obed zaplatíte približne 20 eur.

Ako sa tam dostať

Pláž sa nachádza v oblasti Mellieha neďaleko mesta Manikata asi 20 km od letiska.

Autom

Priamo pri pláži sa nachádzajú dve väčšie parkoviská. Menšie parkovisko je bezplatné (alebo s obsluhou korigujúcou dopravu, ktorá očakáva malé prepitné okolo 2 eur).

Väčšie parkovisko je platené. Cena je 10 eur na deň.

V letnej sezóne počítajte s tým, že po 9. hodine ráno budú obe parkoviská úplne plné. Potom zaparkujte pozdĺž cesty, ale cesty sú úzke a riziko poškriabania auta je vysoké.

Rezervujte si auto na letisku Malta

Autobusom

V lete odporúčame využiť autobusovú dopravu. Približne 50 metrov od pláže nájdete autobusovú zastávku "Ghajn Tuffieha", ktorú obsluhujú nasledujúce linky (každá v priemere 1-2 krát za hodinu).

Kliknutím na číslo linky si môžete pozrieť mapu a cestovný poriadok.

  • Linka 44 z Valletty, Mosta, Mgarr a Birkirkara a Mosta (frekvencia 30 minút)
  • Linka 101 z miest Mellieha, Cirkewwa, Mgarr, z dediny Pepka námorníka a z prístavu loďou na Gozo alebo Comino (frekvencia 60 minút)
  • linka 223 z Bugibby (frekvencia 60 minút)
  • Linka 225 zo Sliemy, San Giljanu (Paceville), Pembroke a Bugibby (frekvencia 60 minút)

Ceny lístkov a ďalšie informácie o autobusoch na Malte nájdete v kapitole Doprava.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Malta.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.