Malta - internet a zásuvky

Comino

Zistite, či budete pri ceste na Maltu potrebovať adaptér do elektrickej zásuvky alebo ako je dostupný internet a signál mobilného telefónu.

Vyhľadávanie ubytovania na Malte

Elektrina a zásuvky

Maltská elektrická sieť pracuje s frekvenciou 50 Hz a koncovým napätím 230 V.

Vzhľadom na špecifické prepojenie so Spojeným kráľovstvom sú tu britské zásuvky, ktoré sa líšia od ostatných krajín Európy. Malta je preto jednou z mála európskych krajín, do ktorých budete potrebovať adaptér do zásuviek.

Zásuvky a zástrčky používané na Malte sú "britské", t. j. typ G s tromi obdĺžnikovými otvormi. Každá zásuvka má dokonca vlastný vypínač (zvyčajne hneď vedľa otvorov), ktorým môžete vypnúť prívod elektrickej energie do nej.

  • Zásuvky - G
  • Napätie - 230 V
  • Frekvencia - 50 Hz

Internet

Malta je súčasťou EÚ, takže mobilné dáta fungujú bez roamingových príplatkov pre všetkých občanov EÚ, Islandu, Nórska a Spojeného kráľovstva. Internetové pokrytie na Malte je veľmi dobré vo všetkých častiach ostrovov Malta, Gozo a Comino.

Verejné wi-fi siete ponúka prevažná väčšina hotelov a penziónov a sú k dispozícii v mnohých väčších reštauráciách.

Zavolajte na

Pre volanie na Malte platia rovnaké pravidlá pre mobilných operátorov z EÚ, Nórska a Spojeného kráľovstva, ako keby ste volali do krajiny.

Z Malty teda zavoláte domov za rovnaké ceny a tarify, ako keby ste žili v EÚ, Nórsku alebo Spojenom kráľovstve. Pri cestovaní na Maltu neočakávajte žiadne dodatočné roamingové poplatky.

Ak ste z krajiny mimo EÚ, získajte dátovú e-sim na Malte rýchlo a jednoducho na webe airalo.com.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.