Gnejna Bay

Gneiss Bay

Pláž v zátoke Gnejna je najmenej navštevovaná z troch pláží v oblasti (Golden Bay, Ghajn Tuffieha). Pláž sa nachádza mimo hlavných turistických trás, čo je však pre mnohých ľudí výhodou. Nikdy tu nie je toľko turistov a medzi návštevníkmi často prevládajú miestni obyvatelia.

Vyhľadajte si ubytovanie na Malte

Zátoka Gnejna je nádherné miesto s fotogenickými útesmi, krištáľovo čistou vodou, pozvoľným vstupom do mora a skvelými možnosťami na šnorchlovanie na okrajoch zátoky medzi skalnatými útesmi. Práve preto sa pláž Gnejna často označuje za jednu z najkrajších pláží na Malte.

Vybavenie pláže

Počas celého roka je tu niekoľko malých stánkov s občerstvením, požičovňa ležadiel a slnečníkov (sada 2 ležadiel a slnečníka stojí približne 15 EUR na deň), verejné toalety, malá rybárska osada a predovšetkým jemný zlatistý piesok.

V stánkoch s občerstvením si môžete požičať kajak (8 eur na hodinu) alebo šnorchlovacie vybavenie (10 eur na deň). Je tu aj mnoho ďalších atrakcií.

Ako sa tam dostať

Pláž Gnejna sa nachádza približne 20 km od letiska Malta a 6 km od letoviska Mellieha.

Autom

Najjednoduchšou možnosťou je cestovať prenajatým autom. Priamo pri pláži je bezplatné parkovisko (počas leta dopravu usmerňuje strážnik, ktorý často očakáva malé prepitné), ale najlepšie je prísť skoro ráno, inak býva parkovisko preplnené.

Rezervujte si auto na letisku Malta

Autobusom

V minulosti premávala priamo na pláž autobusová linka 101, ktorá však bola preťažená, takže v súčasnosti na pláž Gnejna nejazdia žiadne autobusy.

Najbližšie zastávky sú v mestečku Mgarr, vzdialenom takmer 3 km (do strmého kopca), alebo 1,5 km pešo po útesoch pri pláži Ghajn Tuffieha.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Malta.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.