Comino

Comino

Najmenší obývaný ostrov Malty ponúka krásnu prírodu, úžasné zátoky a útesy, ktoré určite stoja za návštevu. Krištáľové vody sú tiež skvelé na šnorchlovanie.

Vyhľadávanie ubytovania na Malte

Ostrov Comino má rozlohu len 3 km2 a žije na ňom trvalo len asi 10 obyvateľov. Turisti sem mieria najmä kvôli úchvatnej scenérii a kúpaniu bez davov ľudí.

Zaujímavosti a pláže na ostrove Comino

Blue Lagoon - Modrá lagúna je najnavštevovanejším miestom na Comine. Lagúna, či skôr záliv medzi Cominom a malým ostrovom Cominotto, má tyrkysovo krištáľovo čistú vodu, jemné piesočnaté dno a množstvo skalnatých zákutí. V kombinácii s veľmi pokojnou vodou je to úplne ideálna konštelácia na skvelé šnorchlovanie. Nachádzajú sa tu dve pláže, ale na oboch budete ležať prevažne na veľkých skalách, takže nejde o klasickú piesočnatú pláž. Pri prístave nájdete aj malý bar.

Crystal Lagoon - Krištáľová lagúna je úzka zátoka s veľmi vysokými útesmi, z ktorých sa naskytá nádherný výhľad na tyrkysovo modré more s dramatickými prírodnými scenériami. Prístup do mora je kvôli strmým útesom možný len zo súkromných výletných lodí.

Jaskyne Santa Maria - na severnej strane ostrova môžete obdivovať vysoké útesy padajúce do mora a vytvárajúce morské jaskyne. Miesto je opäť len "na pozeranie", k moru sa dá dostať len súkromnou loďou.

Zátoka Santa Maria - V jedinej dedine na ostrove sa nachádza aj jediná skutočná piesočnatá pláž na Comine. V sezóne sa tu dajú prenajať ležadlá a slnečníky a pri pláži sú aj verejné toalety.

Torri ta Santa Maria - Veža svätej Márie je historická vyhliadková veža zo 17. storočia, z ktorej je krásny výhľad na Comino a na úžinu medzi hlavným ostrovom Malta a Gozo. Vstupné sa tu neplatí.

Šnorchlovanie a potápanie

Tieto dve aktivity sú okrem výhľadu na útesy nepochybne hlavnými lákadlami na návštevu Comina. Šnorchlovať môžete kdekoľvek, kde je prístup do mora, len pozor, nikde nie sú požičovne vybavenia. Šnorchle s plutvami si môžete prenajať alebo kúpiť na väčších plážach na Malte alebo na ostrove Gozo.

Potápačské výlety sa opäť organizujú z oboch väčších ostrovov, ale potápačské výlety nájdete aj priamo na Comine. Dive Shopkde si môžete zaplatiť kurz potápania od začiatočníkov až po pokročilých. Kurzy sa začínajú od 80 eur za ponor.

Ako sa dostať na Comino

Najlacnejší spôsob je trajektom premávajúcim z Malty aj z ostrova Gozo. Na Comine väčšina spojov zastavuje v prístave priamo pri Modrej lagúne, pričom niekoľkokrát denne zastavuje v jedinej dedine na ostrove v zálive Santa Maria. Plavba trvá približne 30 minút.

Vždy sa predávajú len spiatočné lístky, ktorých cena je paušálna 15 eur pre dospelých alebo 7 eur pre deti do 10 rokov. Lístky si môžete kúpiť aj online za zvýhodnenú cenu 14 eur pre dospelých a 6,50 eur pre deti.

Výlet loďou na Comino si môžete zaplatiť aj u jednej z mnohých súkromných spoločností. Ponuky nájdete doslova na každom rohu, v každom prístave a v každom turistickom centre. Jeden výlet loďou na Comino vychádza na ceny od 20 do 50 eur v závislosti od programu.

Ubytovanie na Comine

Na ostrove Comino nájdete len jeden luxusný hotel. Ponúka ubytovanie v klasických izbách aj v plne zariadených bungalovoch.

K dispozícii je veľký bazén, súkromný transfer loďou za 10 eur v jednom smere a všetky ceny automaticky zahŕňajú polpenziu s raňajkami a večerou. Dovolenkové ceny za dvojlôžkovú izbu sa začínajú od 70 eur. Hotel nie je možné rezervovať cez booking.com ani iný vyhľadávač, iba cez jeho vlastnú webovú stránku cominohotel.com.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Malta.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.