Vestrahorn

Sokksnes

Malé pohorie Vestrahorn na juhovýchodnom pobreží je jedným z najfotografovanejších miest na Islande. Dramatické a presne vymedzené pohorie v osirelej krajine vytvára tajomnú a magickú panorámu.

Porovnajte ceny prenájmu áut - Island

Najvyšším vrchom je Klifatindur, vysoký 847 metrov. Vzhľadom na blízkosť mora sú hory veľmi strmé a nevedú na ne žiadne oficiálne chodníky. Do výšok sa však môžete vydať po vyšliapaných chodníkoch, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na čierne a sivé svahy a oceán.

Čierna pláž Stokksnes

Najkrajší výhľad na celé pohorie Vestrahorn sa naskytá z neďalekej pláže Stokksnes. Tá je sama o sebe zaujímavá svojím hlbokým čiernym pieskom a obrovskými trsmi trávy.

Vikingská dedina

Medzi plážou Stokksnes a pohorím Vestrahorn sa nachádza opustená historická vikingská dedina, ktorá však v skutočnosti nemá s históriou vôbec nič spoločné.

Bola postavená v roku 2010 ako kulisa pre pripravovaný film, ktorý však nikdy nebol dokončený. Replika dediny však dodnes zostáva na opustenom mieste a môžete ju navštíviť počas výletu do Stokksnesu.

Ako sa tam dostať?

Vestahorn a pláž Stokksnes sú dobre dostupné autom. Nachádza sa priamo na hlavnom okruhu číslo 1 nad tunelom Almannaskard.

Najbližšie mesto Höfn je vzdialené 18 km a cesta do Reykjavíku je dlhá 466 km (mapa trasy: google.com/maps).

Na pláž Stokksnes sa môžete vydať po dobre udržiavanej ceste doprava, odbočka z hlavnej cesty smerom na Reykjavík sa nachádza vpravo asi 250 metrov pred tunelom Almannaskard a je označená smerovníkom.

Ubytovanie

Oblasť okolo pohoria Vestrahorn môže byť ideálnou zastávkou na prenocovanie počas poznávacej cesty po Islande. Ubytovať sa môžete priamo na pláži pod vrchmi v malom penzióne Vikingcafe spojenom s kaviarňou, ale ceny sú vysoké a začínajú sa približne na 200 eur za noc.

Až o polovicu nižšie ceny a oveľa širší výber ubytovania nájdete v neďalekom meste Höfn.

Vyhľadávanie ubytovania - Höfn

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Island.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.