Svínafellsjökull

Svínafellsjökull

Jeden z mnohých ľadových žľabov najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull sa nazýva Svínafellsjökull a spolu so susedným ľadovcom Skaftafell patrí k najľahšie prístupným ľadovcovým jazykom.

Porovnajte ceny prenájmu áut - Island

S najvyššou horou Islandu Hvannadalshnjúkur (2 110 m n. m.) ako kulisou vás neuveriteľné tvary modrastých až sivých ľadovcových rias jednoducho očaria.

Okrem toho je ľadovec Svínafellsjökull veľmi dobre prístupný po svojich stranách, kde vedú turistické chodníky po bežnom teréne. Nelezte priamo na ľadové masy bez sprievodcu, môžu byť nestabilné, najmä v lete, a ľahko sa môžete prepadnúť do jednej z mnohých trhlín.

Ako sa tam dostať?

Svínafellsjökull je ľahko dostupný, pretože sa nachádza veľmi blízko okružnej cesty, z ktorej vedie poľná, ale dobre udržiavaná cesta dlhá asi 2 km.

Vzdialenosť od Reykjavíku je 328 km (pozri mapu trasy), 5 km od hlavného návštevníckeho centra Skaftafell a 57 km od známeho ľadovcového jazera Jökulsárlón.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Island.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.