Rauðisandur

Raudisandur

Jedna z najkrajších islandských pláží Rauðisandur sa nachádza v nádhernej a odľahlej oblasti Westfjords, len kúsok od slávnych vtáčích útesov Látrabjarg. Viac ako 9 km dlhá rovná pláž leží v úplne neobývanej oblasti holých kopcov a medzi ostatnými plážami na Islande vyniká tým, že ju netvorí čierny sopečný piesok.

Porovnajte ceny prenájmu áut na Islande

Rauðisandur je pokrytá jemným zlatistým a miestami červenkastým pieskom, odtiaľ pochádza aj jej názov, ktorý sa do angličtiny prekladá ako "Red Sands" (Červené piesky).

Prechádzka po zdanlivo nekonečnej pláži je jedným z najčarovnejších momentov pri cestovaní po riedko osídlenom západnom Islande. Za jasných dní odtiaľto dokonca uvidíte malý ľadovec Snæfellsjökull.

Ako sa tam dostať?

Cesta z Reykjavíku je dlhá približne 390 km, väčšina z nej vedie po asfaltovej ceste 62, ktorú na posledných krátkych úsekoch nahrádzajú poľné cesty 612 a 614. Najmä cesta 614 je veľmi kľukatá a úzka, ale v lete prejazdná s opatrnosťou pre všetky typy vozidiel, zatiaľ čo v zime je úplne uzavretá.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Island.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.