Háifoss

Haifoss

Háifoss je so 122 metrami štvrtým najvyšším vodopádom Islandu a nachádza sa v pomerne odľahlej oblasti neďaleko sopky Hekla. Len niekoľko desiatok metrov napravo od hlavného toku Háifoss tečie po skalách menší vodopád Granni.

Porovnajte ceny prenájmu áut na Islande

Oba vodopády sú tvorené riekou Fossá, ktorá na tomto mieste steká z náhornej plošiny do údolia a lenivo pokračuje do mora. Keďže sa Háifoss nachádza v pustej krajine trochu bokom od hlavných turistických prúdov, budete mať k dispozícii pokojné miesto na návštevu a naplno si vychutnáte samotu krajiny.

Ako sa tam dostať?

Ideálne je spojiť návštevu vodopádu s výletom do Dúhových hôr, pretože sa nachádza v blízkosti cesty, ktorá k nim vedie. Z hlavnej asfaltovej cesty číslo 32 odbočte na poľnú cestu označenú 332 s malou smerovkou, ktorá ukazuje na Haifoss. Na prvej križovatke odbočte opäť doprava a potom pokračujte ešte asi 3,5 km, kým sa nedostanete k malej odbočke vľavo, ktorá je priamo pri vodopáde.

Cesta 332 je pre bežné autá ťažko prejazdná, ideálne je ísť sem s vozidlom 4x4. V zime je neprejazdná úplne.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Island.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.