Dingli Cliffs

Útesy Dingli

Útesy Dingli pri rovnomennej dedine na západnom pobreží Malty sú jednou z najnavštevovanejších prírodných atrakcií.

Vyhľadávanie ubytovania na Malte

Majestátna stena bielych útesov sa kolmo dvíha od mora do výšky 253 metrov, čo z nej robí aj najvyšší bod v celej krajine na mieste zvanom Ta'Dmejrek.

Východiskovým bodom na krátke prechádzky po ceste je malá kaplnka svätej Márie Magdalény južne od dediny Dingli.

Prechádzky po útesoch

Pri pohľade na turistické mapy (napr. en.mapy.cz) sa môže zdať, že po skalách Dingli vedie množstvo turistických trás.

Skutočnosť je však iná a väčšina trás vedie po ceste.

Najlepšiu prechádzku s výhľadom na útesy možno absolvovať na malom výbežku asi 1 km južne od kaplnky svätej Márie Magdalény (umiestnenie na en.mapy.cz) alebo v blízkosti radarovej stanice (umiestnenie na en.mapy.cz).

Pripravte sa na úchvatné výhľady na Stredozemné more, malé polia strmo klesajúce nadol a predovšetkým dychberúce západy slnka.

Plavby loďou okolo útesov

Najúchvatnejší pohľad na útesy Dingli je však z lode.

Keďže na celom západnom pobreží sa nenachádza žiadne väčšie mesto, výlety loďou k útesom Dingli sa zvyčajne organizujú z Valletty alebo z letovísk na druhej strane ostrova. Zvyčajne sú súčasťou jednodňových výletov po ostrove Malta a Comino.

Ceny za plavby sa pohybujú od 55 eur do 65 eur. Plavby si môžete rezervovať napríklad na webových stránkach týchto spoločností.

Ako sa tam dostať

Cesta Triq Panoramika vedie pozdĺž celého útesu, ktorý sa tiahne v dĺžke viac ako 3 km, a z Valletty sa naň dostanete autom za 30 minút.

Autom

Pozdĺž celej cesty sa nachádzajú malé improvizované bezplatné parkoviská. Najväčšie parkovisko je pri Kaplnke svätej Márie Magdalény (umiestnenie na google.com/maps), kde funguje aj niekoľko stánkov s občerstvením a suvenírmi.

Rezervujte si auto na letisku Malta

Útesy sú označené na všetkých križovatkách v širšom okolí a zobrazujú sa vo všetkých známych satelitných navigáciách.

Autobusom

Autobusová linka 201 premáva každú hodinu aj po ceste pozdĺž útesov.

Jazdí z historického mesta Mdina na letisko a po ceste zastavuje aj v dedine Siggiewi, megalitickom chrámovom komplexe Hagar Qim a v jaskyni Blue Grotto. Na oboch koncoch, v Mdine a na letisku, môžete potom prestúpiť na ďalšie autobusové linky premávajúce po celej Malte.

Ceny lístkov a ďalšie informácie o autobusoch na Malte nájdete v kapitole Doprava.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Malta.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.