Seyðisfjörður

Seydisfjördur

Mesto Seyðisfjörður leží v odľahlej oblasti Východných fjordov, v osamotenej, ale krásnej krajine. Je obľúbeným miestom na "odskok" z 25 km vzdialeného obchvatu Islandu.

Porovnajte ceny prenájmu áut - Island

Okrem turistov privíta Seyðisfjörður raz týždenne aj stovky cestujúcich z kontinentálnej Európy - nachádza sa tu jediný osobný trajektový prístav na Islande, ktorý premáva na Faerské ostrovy a do Dánska.

Tradičná dedina a krásne hory

Seyðisfjörður láka turistov tradičným vzhľadom islandskej dediny s typickými drevenými domami s farebnými fasádami a malým kostolom.

Novodobou atrakciou je pešia zóna vedúca k miestnemu kostolu vymaľovaná v dúhových farbách inšpirovaná podporou komunity LGBTQ.

Seyðisfjörður je obklopený holými horami vysokými až 1 000 metrov a dlhým morským fjordom, ktoré spolu ponúkajú úchvatné výhľady. Vydajte sa na kratšiu alebo dlhšiu prechádzku po niektorej z mnohých turistických trás v okolí mesta a prenocujte.

Ubytovanie

V meste Seyðisfjörður, ktoré je najdôležitejším osobným prístavom na Islande, môžete využiť niekoľko penziónov a hotelov, vďaka čomu je mesto ideálnou zastávkou na prenocovanie pri cestovaní po Islande.

Ako sa tam dostať?

Do Seyðisfjörðuru sa dostanete po dobre udržiavanej a celoročne prejazdnej asfaltovej ceste číslo 93, ktorá vedie z Egilsstaðiru, najväčšieho mesta na východe Islandu, vzdialeného 25 km (pozri mapu trasy). Samotná cesta je veľkým zážitkom, najmä posledná tretina cesty, keď v niekoľkých zákrutách klesá z výšky až 700 metrov k moru.

Hlavné mesto Reykjavík je vzdialené viac ako 660 km (pozri mapu trasy).

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Island.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.