Folkestone Marine Park

Morský park Folkestone

Pobrežie na severnom okraji Holetownu je jednou z najkrajších pláží a najmä miest na šnorchlovanie na Barbadose. Morský park Folkestone (niekedy označovaný ako morská rezervácia Folkestone) je "povinným" miestom pre všetkých milovníkov mora a podmorského sveta.

Vyhľadávanie ubytovania na Barbadose

Úchvatné zážitky, ktoré na vás čakajú pod vodou, dopĺňa príjemné prostredie pláže s množstvom prírodného tieňa, ako aj dobrá dostupnosť.

Šnorchlovanie a potápanie

Morská rezervácia Folkestone je najlepším miestom na šnorchlovanie na Barbadose a určite patrí k najlepším na Malých Antilách. Iste, pravdepodobne sa nemôže porovnávať s Indonéziou, Palau alebo Belize, ale stále si drží čestné miesto na šnorchlovacej mape sveta.

Zubaté koralové útesy tu zaberajú obrovskú plochu a sú dokonale prístupné priamo z pláže. Ak chcete šnorchlovať, nemusíte plávať ďalej ako 10 metrov od brehu a nájdete tu hotové mesto koralových útesov.

Široký okruh okolo pláže je navyše chránenou oblasťou, do ktorej nie je povolený vstup žiadnym lodiam, takže šnorchlovanie je tu veľmi pokojné a bezpečné.

Najlepšia oblasť sa nachádza na severnom konci pláže. Ak na pláž prídete autom, prejdite asi 50 metrov od parkoviska doprava, kde je mimoriadne pohodlný piesočný vstup do mora. Ľavá (južná) časť nie je na šnorchlovanie taká bezpečná, pretože kvôli širokej plytčine sú tu väčšie vlny, ktoré vás môžu o koraly poriadne poškriabať.

V oblasti pohodlne prístupnej z pláže uvidíte najmä malé a stredne veľké druhy rýb, ale môžete mať šťastie aj na korytnačky.

Vrak lode MV Stavronikita

Asi 200 metrov od pobrežia sa nachádza vrak stredne veľkej gréckej nákladnej lode MV Stavronikita, ktorá stroskotala pri pobreží Barbadosu v roku 1976 pri preprave cementu z Európy v 35-metrovej hĺbke.

Loď leží v blízkosti koralového útesu a je jedným z najlepších miest na potápanie so stovkami druhov pestrofarebných rýb a množstvom korytnačiek.

Priamo na pláži sídli potápačská škola Hightide, ktorá okrem iného organizuje výlety loďou k vraku Stavronikita.

Vybavenie pláže

Pláž v parku Folkestone Marine Park pokrýva veľmi jemný biely piesok bez kamienkov a cez pláž vedie vydláždená pešia zóna. Pláž je vybavená bezplatnými toaletami a sprchami so sladkou vodou.

Nájdete tu malé bistro a severne od neho reštaurácie luxusných hotelových rezortov.

Priamo na pláži nie sú k dispozícii požičovne ležadiel a slnečníkov, ale tieň poskytujú vzrastlé stromy. Ďalej na sever pozdĺž promenády nájdete požičovne, ktoré sú však k dispozícii len v prípade, že ich nevyužívajú hoteloví hostia miestnych rezortov.

Ubytovanie na pláži

Priamo pri morskej rezervácii Folkestone nájdete len drahšie hotelové rezorty:

Doprava do morskej rezervácie Folkestone

Folkestone Marine Reserve je jednou z najdostupnejších pláží autom na celom západnom pobreží Barbadosu.

Autom

Jedna z mála pláží, ktorá ponúka malé bezplatné parkovisko len niekoľko metrov od vody. Hoci sa zvyčajne zaplní pred deviatou hodinou ráno, parkovať môžete na trávnatej ploche pri miestnom kostole vzdialenom asi 70 metrov od pláže.

Rezervujte si auto na Barbadose

Odbočka z hlavnej cesty nie je dobre označená, preto si pozrite podrobnú mapu trasy z Bridgetownu na google.com/maps.

Autobusom

Autobusovú zastávku nájdete na hlavnej ceste asi 150 metrov od pláže.

Všetky autobusy a dodávky z Bridgetownu smerom na Holetown odchádzajú z autobusovej stanice Princess Alice / Cheapside. Trasa z Bridgetownu cez Holetown ďalej na sever je veľmi frekventovaná a autobus alebo dodávka (ZR) ňou prechádza v priemere každých 5 až 10 minút.

  • Autobusová linka 1C (každých 30 minút) - Bridgetown, Prospect, Weston, Speighstown, Six Mens, Conneltown (Animal Flower Cave)
  • Autobusová linka 27 (len ráno a večer) - Airport, Prospect, Weston, Speighstown
  • Minibusové linky 3J, 4A, 9A, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 46, 47, 89, 90, 91, 97
  • Zdieľané taxíky (ZR) linka 3O

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Barbados.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.