Speightstown

Speightstown

Speightstown je najväčším mestom na severe Barbadosu a slúži ako hlavné turistické a administratívne centrum tejto časti ostrova.

Vyhľadávanie ubytovania na Barbadose

Napriek tomu pôsobí Speightstown ospalým a pokojným dojmom - je tu podstatne menej ľudí ako v husto obývanom páse na juhu okolo Bridgetownu.

Pláže v meste Speightstown

Miestne pláže sú malé, ale pokojné a v porovnaní s južným Barbadosom podstatne menej preplnené. Najlepšie kúpanie ponúka pláž Heywoods (umiestnenie na google.com/maps) medzi centrom mesta a prístavom pre súkromné jachty.

Táto pláž je lemovaná palmami a inými vzrastlými stromami, ktoré poskytujú prirodzený tieň. Pláž má jemný biely piesok a veľmi pohodlný bezpečný vstup do mora. Okrem toho je pláž Heywoods jednou z mála pláží na západnom pobreží, ktorá je ľahko dostupná autom, pretože priamo pri mori sa nachádza pomerne priestranné bezplatné parkovisko (umiestnenie na google.com/maps).

Little Bristol

Speightstown priťahuje turistov silnou koloniálnou atmosférou 17. až 19. storočia. Ulice sú lemované nízkymi farebnými a drevenými domami s určitou historickou patinou.

Mimochodom, mesto má už po stáročia prezývku Little Bristol, a to kvôli dlhej a veľkej prítomnosti britského námorníctva, ktoré tu sídlilo od roku 1630 až do získania nezávislosti Barbadosu v 20. storočí.

Prejdite sa uličkami Speightstownu, zastavte sa v bare na pobrežnej promenáde a po hodine pokračujte v spoznávaní Barbadosu.

Ubytovanie v Speightstowne

V meste narazíte na ubytovanie v apartmánoch od 120 usd za noc pre 2 osoby v hlavnej sezóne, čo je na Barbados veľmi dobrá cena. Odporúčame tieto apartmány:

V meste Speightstown sa môžete ubytovať aj v plážových rezortoch za prijateľnejšie ceny ako južnejšie smerom k Bridgetownu. Napríklad hotel Port St. Charles **** ponúka priestranné apartmány až za trojnásobok ceny známejších rezortov na juhu.

Doprava do Speightstownu

Parkovacích miest je tu veľmi málo, ale malé nákupné centrum pri južnom vstupe do centra umožňuje parkovať zadarmo (umiestnenie na google.com/maps). Síce len pre zákazníkov, ale nikto to reálne nekontroluje, pokiaľ tam nestojíte celý deň.

Porovnajte si ceny za prenájom auta

Mesto je ľahko dostupné aj verejnou dopravou. Spojenia po diaľnici 1, ceste vinúcej sa cez letoviská po celom západnom pobreží, do Bridgetownu sú časté, pričom počas dňa premáva približne raz za 5 až 15 minút.

V meste Speightstown, severne od centra mesta, sa nachádza autobusová stanica (umiestnenie na google.com/maps). V Bridgetowne všetky spoje zo Speightstownu končia na autobusovej stanici Princess Alice (veľké autobusy) alebo na priľahlom Cheapside (malé dodávky). Cena za autobusy a dodávky je na celom ostrove rovnaká a predstavuje 3,50 bbd.

Nie je potrebné uvádzať spoje všetkých liniek premávajúcich medzi Speightstowe a Bridgetownom. Stačí prísť na autobusovú stanicu a obsluha vás nasmeruje k najbližšej dodávke.

Zo Speightstownu premávajú najmä menšie dodávky, ale aj autobus 1C (raz za 30 minút) do destinácií na severe Barbadosu, ako sú jaskyne Animal Flower Cave (od autobusovej zastávky však musíte prejsť asi 1 km).

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Barbados.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.