Wall Street

Wall Street

Pomerne nenápadná Wall Street na dolnom Manhattane, ktorá vedie z Broadwaye na východ, je v skutočnosti miestom, kde sa určuje smerovanie svetových trhov a ekonomiky. Tu sídli niekoľko burzových domov, ktoré už stáročia určujú smerovanie svetových finančných trhov.

10 najlepších hotelov v New Yorku

Prejdite sa po 600 metrov dlhej ulici a nechajte na seba zapôsobiť špecifickú atmosféru a genius loci, ktoré táto časť New Yorku nepochybne vyžaruje.

Budova NYSE

Hlavnou turistickou atrakciou je, samozrejme, slávna budova Newyorskej burzy cenných papierov (NYSE), s veľkým náskokom najväčšej burzy na svete (merané trhovou hodnotou obchodovaných akcií). NYSE funguje od roku 1792, ale na svojom súčasnom mieste na Wall Street sa nachádza až od roku 1863.

V minulosti bolo možné budovu NYSE navštíviť ako turistickú atrakciu, ale po teroristických útokoch z 11. septembra 2001 bola táto možnosť zrušená a dodnes nie je možné navštíviť NYSE zvnútra.

Na Wall Street predtým sídlila aj burza NASDAQ, ktorá sa presťahovala do novej budovy NASDAQ MarketSite na Times Square.

Ubytovanie na Wall Street

Ak nechcete míňať extra peniaze a chceli by ste sa ubytovať priamo v srdci finančného sveta, potom na východnom konci Wall Street nájdete veľmi solídny a na newyorské pomery vlastne cenovo dostupný hotel Hyatt Centric Wall Street **** s cenami od 403 eur za 2-lôžkovú izbu.

O ulicu ďalej, na Pine Street, nájdete hotel Radisson New York Wall Street **** s cenami od 147 eur za izbu, čo je bežná cena na Manhattane.

Ako sa dostať na Wall Street?

Ulica sa nachádza v južnej časti Manhattanu medzi Brooklynským mostom a prístaviskom lodí Staten Island a Sochou slobody.

Najbližšia stanica metra:

  • Wall St (približne 50 metrov): zelené linky 4 a 5
  • Wall St (približne 30 metrov): červené linky 2 a 3
  • Broad St (približne 30 metrov): hnedá linka J
  • Bowling Green (približne 350 metrov): zelené linky 4 a 5

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v New York.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.