Oculus

Westfield

Hneď vedľa Ground Zero môžete obdivovať neprehliadnuteľné nákupné centrum Westfield, ktoré slúži aj ako hlavná stanica metra na dolnom Manhattane.

10 najlepších hotelov v New Yorku

Obchodné centrum so 125 obchodnými domami bolo otvorené v roku 2016 a okamžite sa stalo najväčším obchodným domom na Manhattane. Väčšina obchodov sa nachádza v podzemí a ikonická hlavná budova ukrýva aj centrálnu prestupnú stanicu metra, kde sa križuje 6 liniek.

Ikonická budova Oculus

Nákupné centrum Westfield rozhodne nepriťahuje len milovníkov nakupovania alebo cestujúcich metrom, ale aj pozornosť širokej verejnosti. Je to vďaka veľmi extravagantnej, ale zároveň subtílnej a pôvabnej hlavnej strešnej budove, známej aj ako budova Oculus.

Budova predstavuje let bielej holubice mieru a má pripomínať vyrovnanie sa s teroristickými útokmi z 11. septembra 2001, ktoré sa odohrali práve na tomto mieste.

Stavbu tvoria jemne zakrivené biele oceľové "rebrá", ktoré sa dvíhajú od zeme a pripomínajú krídla holubice. Autorom návrhu je slávny španielsky dizajnér Santiago Calatrava.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v New York.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.