Noc v New Yorku
New York

New York - všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou

New York - ako sa tam dostať

David Eiselt aktualizované 26. 1. 2024

New York je častou destináciou a je ľahko dostupný letecky zo všetkých kontinentov.

Medzinárodné lety

Ak letíte na východné pobrežie USA, vašou cieľovou destináciou bude pravdepodobne New York a samotný New York. Preto sem denne lietajú desiatky letov všetkých väčších aj menších leteckých spoločností v Európe.

Priame lety do New Yorku však existujú aj z mnohých veľkých ázijských letísk, z celej Latinskej Ameriky a dokonca aj z Afriky a Austrálie.

Porovnanie cien letov do New Yorku

Vnútroštátne lety

New York je tiež veľkým uzlom vnútroštátnych letov, ktoré sem smerujú zo všetkých hlavných a menších letísk v USA.

Vo všeobecnosti platí, že najlacnejšie letenky si môžete kúpiť u nízkonákladových leteckých spoločností, ako sú Southwest alebo JetBlue.

Ceny jednosmerných leteniek z New Yorku po USA sa pohybujú od 80 usd do 150 usd.

Linky z New Yorku do veľkých amerických miest často lietajú niekoľkokrát za hodinu, takže lietadlá sú najfrekventovanejšou formou vnútroštátnej dopravy.

Letiská v New Yorku

New York má 2 veľké medzinárodné letiská, jedno veľké vnútroštátne letisko a niekoľko menších letísk v okolí.

Príležitostne sa objavujú lety na hlavné vnútroštátne letisko La Guardia LGA. Sem sa však dá letieť len s prestupom v USA alebo v Kanade.

Štvrtým letiskom, s ktorým sa môžete stretnúť na ceste do New Yorku, je letisko Newburgh SWF, ktoré využívajú nízkonákladové letecké spoločnosti (v súčasnosti napríklad PLAY) a ktoré je od New Yorku vzdialené viac ako 100 km.

V metropolitnej oblasti New Yorku sa nachádzajú aj ďalšie veľmi malé letiská, ktoré majú len vnútroštátnu prevádzku. Zvyčajne na ne lieta maximálne 10 - 15 letov denne z iných veľkých letísk na východe USA. Medzi tieto letiská patria napr. Long Island Islip ISP, Westchester County HPN, Trenton TTN.

Autobusom

Diaľkové autobusy alebo vlaky sú alternatívnou trasou, ktorú môžete využiť pri ceste do USA.

Najmä autobusy spoločností Megabus, Boltbus, Greyhound a teraz aj Flixbus spájajú New York s blízkymi mestami, ako sú Boston, Philadelphia a Washington DC, priamymi spojmi, na ktoré sú v čase predpredaja k dispozícii lístky za 1 usd alebo dokonca zadarmo. Predpredaj sa zvyčajne začína 2 mesiace pred plánovaným termínom.

Zastávky sa líšia od spoločnosti k spoločnosti a rovnako aj konkrétne spoločnosti v závislosti od obsluhovanej linky. Pri kúpe lístka do/z New Yorku si vždy môžete zistiť, odkiaľ autobus odchádza z Manhattanu.

Najväčšou autobusovou stanicou je Port Authority v blízkosti Times Square.

Vlakom

Vlakyspoločnosti Amtrak spájajú New York s tými istými okolitými mestami za o niečo vyššiu cenu, ale aj na vyššej úrovni cestovania. Navyše, kto by nechcel vystúpiť napríklad na fenomenálnom Grand Central Terminal?

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.