New York - kde sa ubytovať

Noc v New Yorku

Ak sa chystáte do New Yorku po prvýkrát, určite hľadáte tipy na miesta, kde sa v New Yorku ubytovať. Náš sprievodca ubytovaním v New Yorku však obsahuje aj tipy pre tých z vás, ktorí už New York v minulosti navštívili. Pozrite si najlepšie hotely v New Yorku podľa jednotlivých štvrtí, ktoré vám môžeme aj osobne odporučiť.

Tipy na výber hotela v New Yorku

Ceny izieb. V New Yorku sa platí daň vo výške 14,75 %. Pozrite si . Booking.com Posledné časy, ceny sú však konečné. Ak zaplatíte vopred, môže vám byť účtovaná nižšia suma a daň zaplatíte na mieste.

Mnohé hotely ponúkajú okrem dvojlôžkových izieb aj štvorlôžkové izby. Ich cena je buď rovnaká, alebo podobná. Ak cestujete s rodinou alebo skupinou priateľov, paradoxne budete mať v New Yorku lacnejšie ubytovanie

Metro je v New Yorku vaším priateľom. Vždy si vyberte hotel, ktorý je čo najbližšie k stanici metra, ideálne viacerých liniek naraz. Pohodlná vzdialenosť je 1 až 3 bloky. Viac si radšej neberte.

Ceny hotelov v New Yorku sú veľmi citlivé na ročné obdobie. Najlacnejšie ubytovanie sa dá kúpiť v zime. S blížiacim sa letom sa potom ceny zdvojnásobujú.

Kde sa ubytovať v New Yorku

Pri rozhodovaní, kde sa v NY ubytovať, je dôležité vedieť, koľko času chceme stráviť v newyorskom metre dochádzaním za pamiatkami a atrakciami. New York nie je mesto, kde sa dá prejsť pešo, a dochádzanie môže trvať len 15 alebo aj 50 minút.

New York sme rozdelili podľa štvrtí na 5 základných oblastí:

 • Manhattan
 • Brooklyn
 • Queens
 • Bronx
 • Staten Island

Väčšina miest v New Yorku sa nachádza na Manhattane. Priľahlé štvrte Queens a Brooklyn sú tiež skvelými miestami na pobyt s perfektnou dostupnosťou metrom.

Manhattan

Ako iste tušíte, situácia sa trochu komplikuje. Len na Manhattane sa môžete ubytovať v desiatkach menších či väčších štvrtí. My vám uľahčíme prácu tým, že vám načrtneme 3 najlepšie miesta na Manhattane:

 • Central Park - North Side a zahŕňa Upper West a East Side, Yorkville, East Harlem, Harlem a Morningside Heights.
 • Times Square - Stredná časť, ktorá zahŕňa Midtown, Theater District, Garment District, Murray Hill, Flatiron, Chelsea, Union Square a Stuyvesant Town.
 • Dolný Manhattan - južná časť vrátane Lower Manhattan, SoHo, Little Italy, China Town, Lower East Side, Battery Park, Financial District, Bowery,...

Čítajte ďalej a zistite, ktorá štvrť je pre vás tá pravá.

Central Park

Štvrť Central Park nie je práve vhodná na ubytovanie turistov, pretože je ďaleko od štvrtí Central a South, kde sa nachádzajú ciele vašej návštevy v podobe pamiatok a diania v centre. Tomu zodpovedá aj ponuka, ktorú tu tvoria skôr apartmány ako hotely.

- horšia dostupnosť - dlhá cesta z letiska - v blízkosti Park Centra - najnižšie ceny od 92 eur 147 eur za izbu pre dvoch

Times Square

Štvrť Times Square je prakticky najvyhľadávanejšou lokalitou, pretože je to sem, čo by kameňom dohodil. Hotely na Times Square patria k najdrahším v New Yorku. Najmä tie, ktoré ponúkajú výhľad na svetoznáme námestie. Existuje však veľa takých, ktoré sú vzdialené dva alebo tri bloky a ich ceny sú oveľa lepšie.

- skvelá poloha v centre - bez raňajok - moderné izby a kvalitné hotely - najnižšie ceny od 92 eur 220 eur za izbu pre dvoch

Dolný Manhattan

Ak sa chcete zamerať na cenovo dostupné hotely v dosahu centra Manhattanu, vyberte si Downtown. Najmä v čínskej štvrti nájdete najlacnejšie hotely na celom Manhattane. Upozorňujeme však, že podozrivo lacné ponuky budú smerovať do izieb bez okien, ktoré rozhodne neodporúčame na pobyty dlhšie ako 2 noci.

Samozrejme, nájdete tu aj luxusné hotely, najmä vo finančnej štvrti. Zo stoviek ponúk sme pre vás vybrali tie ideálne.

- Najlacnejšie hotely na Manhattane - izby bez okien a kúpeľne - bez raňajok - dlhá cesta z letiska - najnižšie ceny od 68 eur do 183 eur za izbu pre dvoch

 • U.S. Pacific Hotel * - Pravdepodobne najlacnejší hotel, aký nájdete v Manhattane. Ceny sa začínajú od 68 eur, ale izby nemajú okná. Izba s oknom stojí 75 eur, ale opäť nemá vlastnú kúpeľňu. Izbu s oknom aj kúpeľňou nájdete od 99 eur.
 • Holiday Inn Manhattan Financial District, an IHG Hotel **** - Tento hotel ponúka 4-lôžkové izby za cenu dvojlôžkovej. Ak cestujete ako rodina s väčšími deťmi, určite zamierte sem. Hotel sa nachádza v blízkosti pamätníkov 11. septembra neďaleko staníc metra Rector St. a Wall Street na juhu Manhattanu.
 • Všetky hotely v dolnej časti Manhattanu

Queens

Ak sa vydáte mimo Manhattanu, môžete sa tešiť na podstatne lacnejšie hotely rovnakej kvality. Naše a stovkami cestovateľov overené lokality sa nachádzajú v Queense, konkrétne v Long Island City. Ak prilietate na letisko JFK, potom je Queens jednoznačne miestom, kde sa v New Yorku musíte ubytovať.

Linky metra z letiska smerujúce na Manhattan vedú priamo cez Queens a pri správnom výbere hotela sa môžete metrom dostať do centra Manhattanu za menej ako 15 minút.

- dobrá dostupnosť - moderné a čisté izby s vlastnou kúpeľňou - vysoké hodnotenie - raňajky v cene - najnižšie ceny od 51 eur do 103 eur za izbu pre dvoch

 • NÁŠ TIP: Best Western Plus Plaza *** - Tento trojhviezdičkový hotel je úplne ideálny. Ponúka moderné izby s vaňou alebo sprchovacím kútom, výťahy a americké raňajky (šišky, vajcia, párky, jogurt, müsli, ovocie). Z hotelovej haly je to k metru 1 blok pešo (3 minúty) a linka F vedie na letisko a cez celý Manhattan - dostanete sa tam, kam potrebujete, bez prestupovania. Niektoré izby majú výhľad na Manhattan.
 • Wingate by Wyndham Long Island City *** - Ak predchádzajúci hotel nie je k dispozícii, vyskúšajte tento. Kvality sú vždy podobné a tento je len ďalšie 2 minúty chôdze od metra.
 • LIC Hotel *** - Tento hotel je o niečo južnejšie a nachádza sa pri metre E,M. Hostia ho vyhľadávajú kvôli strešnej terase, z ktorej si môžu urobiť skvelé fotografie Manhattanu. Recenzie chvália čisté izby, raňajky a dostupnosť.
 • Všetky hotely v Queens

Ceny hotelov v New Yorku

Pri výbere ubytovania v New Yorku majte na pamäti dve veci:

 • Ceny na portáloch, ako je booking.com, sú často uvedené bez daní (+14,75 %) a mestských poplatkov (približne 3-5 USD za noc),
 • ceny v lete budú 2-3 krát vyššie ako v zime.

Odporúčame tiež rezervovať si ubytovanie čo najskôr, pretože dopyt bude vždy vysoký a čím skôr si ubytovanie rezervujete, tým máte väčšiu šancu získať rozumnú cenu.

Ako sme už spomenuli, môžete získať lacnejšie izby 55 eur, ale pri výpočtoch radšej počítajte so 73 eur - 110 eur za noc. Skontrolujte si ceny za svoj pobyt.

Je tiež dobré si vopred aspoň čiastočne načrtnúť svoj plán cesty a podľa toho si vybrať oblasť alebo konkrétny hotel. Nemá zmysel dochádzať denne o 30 minút dlhšie kvôli tomu, aby ste ušetrili desať dolárov za izbu.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.