Noc v New Yorku
New York

New York - všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou

New York - počasie a najlepší čas na cestu

David Eiselt aktualizované 26. 1. 2024

New York sa nachádza vo vlhkom kontinentálnom podnebí, ktoré poskytuje všetky štyri ročné obdobia.

Zatiaľ čo na jar môžete počítať s častejšími prehánkami, v lete vás čakajú treskúce horúčavy s teplotami okolo 30 stupňov, ktoré ešte zhoršujú betónové budovy. Jeseň prináša chladnejšie počasie bez zrážok a počas zimy možno očakávať teploty okolo nuly.

Rezervujte si hotel v New Yorku so zľavou mimo sezóny

Vďaka svojej polohe v blízkosti Atlantického oceánu vás New York môže prekvapiť, keď sa v slnečný januárový deň priženie snehová búrka s teplotami okolo 15 °C a v priebehu niekoľkých okamihov napadne niekoľko desiatok centimetrov snehu. Stáva sa to však veľmi zriedkavo a prípadné snehové kalamity netrvajú dlho - sneh sa v uliciach mesta ľahko roztopí.

New York počas roka

Aké počasie možno očakávať v New Yorku podľa mesiacov v roku?

Počasie v januári

New York v januári je trochu nepredvídateľný. Môže veľmi silno snežiť, veľmi silno pršať, fúkať ľadový vietor od pevniny alebo teplejší vietor od oceánu... Tak či onak, priemerné teploty sa pohybujú okolo 4 °C a mráz a sneh nie sú výnimkou, ale ani železným pravidlom.

Často je zamračené a chladno. Január je teda ideálnym mesiacom na návštevu múzeí, kultúrnych podujatí alebo hokeja. A samozrejme na nákupné centrá, ktoré majú ešte približne prvé dva týždne roka obrovské povianočné výpredaje.

Počasie vo februári

Podľa štatistík je február mesiacom s najväčším počtom snehových prehánok, čo vám dáva možnosť zažiť New York v romantickom bielom prostredí. Ťažké kalamity, pri ktorých doprava kolabuje pod snehovými závejmi, sú zriedkavé, ale teplé nepremokavé topánky sa vám určite budú hodiť.

Priemerné teploty vystúpia na približne 5 °C, ale výnimkou nie sú ani mrazy pod -5 °C.

Počasie v marci

Marec je opäť mesiacom s veľmi premenlivým počasím. Stále môžete zažiť výdatné sneženie, ale aj stále slnečné dni s čistým vzduchom a sviežim vetrom. V každom prípade je nevyhnutné teplé oblečenie a topánky odolné voči snehu alebo vode.

Priemerné teploty v New Yorku v marci stúpajú na 10 °C a snehové prehánky vystriedajú dažďové. Väčšinou však len rýchlo pominú a nahradí ich čiastočne zamračená obloha.

Počasie v apríli

V apríli sa teploty vyšplhajú v priemere na 16 - 17 °C a aj celkový charakter počasia sa zmení na dni, ktoré bude príjemné tráviť prevažne vonku. Vietor nie je ani zďaleka tak nepríjemne studený a hoci stále prší viac-menej rovnako ako vo všetkých ostatných mesiacoch, väčšinou ide len o kratšie prehánky.

Počasie v máji

Leto v máji klope na dvere a teploty bežne stúpajú na 23 °C s častým slnečným alebo polooblačným počasím. Dni sa predlžujú a príjemné počasie láka na dlhé prechádzky po Manhattane a po nábreží rieky s krásnymi výhľadmi.

Dážď nie je nepríjemný, pretože zvyčajne prší len niekoľko minút.

Počasie v júni

Teploty v júni bežne stúpajú nad 27 °C a výnimkou nie sú ani tridsiatky, ktoré však zmierňuje morský vánok a časté, hoci zvyčajne veľmi krátke, prehánky. Dážď sa zvyčajne vyskytuje v popoludňajších a večerných hodinách, takže príliš nenaruší váš program v meste.

Počasie v júli

Júl je najteplejším mesiacom roka s priemernými teplotami 30 až 32 °C a častými večernými búrkami. Vďaka výškovým budovám a zatieneným uliciam však pobyt pri týchto teplotách nemusí byť extrémne nepríjemný.

Navyše sa vždy môžete schladiť v mori na Coney Islande, ktoré má približne 23 °C, alebo sa uvelebiť v tieni stromov v Central Parku.

Počasie v auguste

V auguste si stále môžete užívať typické letné počasie so slnečnou oblohou cez deň, prehánkami a búrkami večer a teplotami v rozmedzí 27 °C až 32 °C. Ku koncu mesiaca sa však už ochladí na príjemnejších 26 °C.

August je tiež ideálny na deň strávený pri mori na ostrove Coney Island.

Počasie v septembri

September je stále skvelým mesiacom na pohodový letný výlet do New Yorku. Teploty sa stále pohybujú na letných maximách 25 °C a počasie je väčšinou príjemne polooblačné, len s krátkymi, hoci pomerne častými prehánkami. V mestskom prostredí s toľkými "krytými" atrakciami však dážď vašu dovolenku naozaj nijako neovplyvní.

Kúpanie v mori je stále možné, hoci teplota vody už klesá a pohybuje sa medzi 19 a 23 °C.

Počasie v októbri

Vďaka vplyvu vlhkého oceánskeho podnebia, keď má zeleň Nevoyrie po celý rok dostatok vlahy, je jeseň krásne farebná. Stromy sa od druhej polovice októbra začínajú sfarbovať do sýtych odtieňov červenej, zlatej a žiarivo žltej farby, vďaka čomu sa prechádzka po Centrálnom parku stáva nezabudnuteľným zážitkom.

Teploty sú stále veľmi príjemné, pohybujú sa medzi 15 a 20 °C.

Počasie v novembri

Počas novembra farebná jeseň vrcholí a trvá až do konca mesiaca. Prechádzky v newyorských parkoch sú jednoducho nádherné.

Teploty klesajú v priemere na 12 °C a často fúka chladný vietor. Nezvyčajne však prší najmenej v roku, a preto sa november odporúča aj na návštevu New Yorku.

Počasie v decembri

Počasie nadobúda zimný ráz, teploty klesajú na 5 až 7 °C a občas sa vyskytne (ale zvyčajne krátka) dažďová prehánka, občas aj snehová. Biela zima však nie je v decembri taká častá a zvyčajne prichádza vo väčšej miere počas januára.

Hoci je december mesiacom s najkratšími dňami, patrí medzi turisticky najatraktívnejšie mesiace. New York je známy svojou bohatou predvianočnou výzdobou a rušnými ulicami až do neskorých nočných hodín, keď nespočetné množstvo obchodných domov zostáva otvorených dlhšie.

Tabuľka teplôt počas roka

New York - Kedykoľvek na čokoľvek

Mesiac
Počasie
Vzduch
január
sneh
2 °C
február
sneh
4 °C
marec
daždivé
9 °C
apríl
slnečné
14 °C
máj
slnečné
20 °C
jún
slnko
25 °C
júl
slnko
28 °C
august
slnko
27 °C
september
slnečné
23 °C
október
daždivé
17 °C
november
daždivé
11 °C
december
sneh
6 °C

Kedy prejsť na New York

Do New Yorku môžete cestovať kedykoľvek počas roka. Počasie je typické mestské počasie, ktoré poznáme z domova, takže nemusíte počítať každý stupeň teploty alebo milimeter zrážok. Ak bude pršať, stačí si vybrať niektorú z mnohých krytých atrakcií a čas si krátiť v teple pod strechou.

10 najlacnejších hotelov v New Yorku

Jeseň je najlepší čas na príležitostnú mestskú turistiku, rovnako ako jar, keď sú vonku najpríjemnejšie teploty. V New Yorku sa však nájde niečo pre každé ročné obdobie.

Zimy môžu byť sužované chladným vetrom, ale prilákajú bohatú predvianočnú výzdobu, shopaholikov na vianočné nákupy a novoročné výpredaje, a ak budete mať šťastie, uvidíte New York v jeho romantickej, zasneženej podobe.

Jar je vhodný čas na návštevu takmer každého miesta na svete. Rozkvitnuté parky, príjemné teploty a pohodové počasie lákajú na dlhé prechádzky po meste.

Leto môže byť nepríjemne horúce, ale v New Yorku sa vždy môžete schovať do tieňa mrakodrapov alebo stromov v mnohých parkoch. Dokonca sa môžete okúpať v mori.

Jeseň je veľkolepá svojimi farebnými stromami, príjemnými teplotami a prekvapivo najnižším množstvom zrážok v roku.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.