Times Square

Námestie Time Square

Times Square by sa dalo opísať ako jednoduchá križovatka Broadway a 7. ulice. Avenue s množstvom svetelných reklám a sídlami najväčších spoločností na svete. Málokto by to však pochopil. Dnes je Times Square vďaka svojej jedinečnosti a vlastnému kolobehu života ikonou New Yorku a určite patrí medzi 10 najlepších turistických zastávok na vašej ceste po New Yorku.

10 najlepších hotelov v New Yorku

Ak nemáte selfie z Times Square, akoby ste v New Yorku ani neboli...

Posaďte sa na lavičky alebo na umelé vyvýšené schody a vychutnajte si atmosféru pulzujúcej rieky a križovatky sveta, ako Times Square často prezývajú. Časť námestia Times Square funguje ako pešia zóna.

Odhaduje sa, že cez námestie Times Square prejde každý deň v priemere 330 000 ľudí, teda viac ako 120 miliónov ročne!

Do roku 1904 sa táto oblasť nazývala Longarce Square, potom bola premenovaná na Times Square podľa budovy Times Building, v ktorej sídli jeden z najvýznamnejších vydavateľov novín na svete , The New York Times.

V zajatí svetelných reklám

Hoci na mnohých miestach sveta sa masívne používanie reklamných bilbordov považuje za svetelný a vizuálny smog, Times Square rozhodne patrí k výnimkám potvrdzujúcim pravidlo. Práve neuveriteľné množstvo svietiacich, predtým neónových, dnes už ľadových reklám vytvára zvláštny genius loci.

Približne 50 obrovských svietiacich interaktívnych billboardov prevádzkuje vo dne v noci reklamné logá najväčších svetových spoločností. To všetko dopĺňajú rôzne obrazovky, neónové nápisy a megalomanskú atmosféru, pri ktorej budete mať pocit, že ste v centre sveta, len umocňuje neustály ruch tisícov áut a autobusov.

Reštaurácie, obchody a slávne divadlá

Times Square je jedným z hlavných kultúrnych a obchodných centier New Yorku a celých Spojených štátov. Ťažko by ste spočítali reštaurácie, rýchle občerstvenie a luxusné i bežné obchody v jeho tesnej blízkosti.

Na tejto križovatke by ste mohli stráviť pol dňa nakupovaním, pozorovaním ruchu veľkomesta a jedlom.

Medzi najobľúbenejšie obchody alebo reštaurácie na Times Square patria:

V tesnej blízkosti námestia Times Square môžete navštíviť aj mnohé známe divadelné, hudobné alebo hudobné scény či kiná, ako napr:

Kompletný zoznam divadiel, kín, obchodov a reštaurácií v oblasti nájdete na stránke timessquarenyc.org.

Silvestrovské oslavy

Námestie Times Square je jedným z najznámejších miest na svete, kde sa konajú silvestrovské a novoročné oslavy. A nielen tie. Times Square je jednoducho miestom spontánnych aj plánovaných osláv pre Newyorčanov vždy, keď je čo oslavovať. Či už sú to štátne sviatky, významné športové úspechy alebo vyhraté vojny.

Tak či onak, silvestrovské oslavy patria medzi najznámejšie a najživšie.

Veď novoročné oslavy z námestia Times Square každoročne v priamom prenose sleduje viac ako miliarda televíznych divákov!

Ubytovanie na Times Square

Ak máte radi búrlivé prostredie a radi bývate v centre diania, potom je oblasť Times Square najlepšou voľbou na ubytovanie v New Yorku. Nemali by ste však toľko pozerať na ceny a očakávať priemernú cenu za noc medzi 250 usd a 450 usd.

Všetky hotely nájdete v okolitých uliciach do 200 metrov od námestia Times Square.

Ubytovať sa môžete len v hoteloch priamo na námestí Times Square The Knickerbocker ***** / New York Marriott Marquis ***** s cenami od 550 usd vyššie.

Ako sa dostať na námestie Times Square?

V New Yorku pravdepodobne neexistuje jednoduchšie miesto, kam by ste sa dostali. Na námestí Times Square sa križuje niekoľko liniek metra a jeden blok západne sa nachádza hlavná stanica medzimestských autobusov Port Authority.

Na stanici Times Sq / 42 St sa križujú červené linky 1, 2, 3, žlté linky N, Q, R, W, fialová linka 7 a sivá linka S.

Približne 150 metrov vzdialená stanica 42 St / Bryant Park smerom na východ ponúka navyše oranžové linky B, D, F, M, zatiaľ čo 150 metrov vzdialená stanica 42 St / Port Authority Bus Terminal smerom na západ ponúka modré linky A, C, E.

Cez námestie Times Square prechádzajú aj autobusové linky M7, M20 a M104,

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v New York.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.