The Soup Bowl

Pláž Soup Bowl

Divoká a úchvatná pláž Bathsheba na východnom pobreží ostrova vás nadchne fotogenickými výhľadmi a dramatickým pobrežím, ktoré je tak odlišné od západného a južného pobrežia Barbadosu.

Vyhľadávanie ubytovania na Barbadose

Pláž je vďaka vysokým vlnám z Atlantiku obľúbená medzi surfermi. Tí, ktorí sa nevenujú vodným športom, si vychutnajú pohľad na majestátne kusy skál vyčnievajúce z vody, ktoré sú charakteristickým znakom tejto pláže.

Kúpanie a vybavenie pláže

Pláž The Soup Bowl je voľne prepojená s ostatnými plážami v oblasti. Všetky sú pokryté jemným svetlým pieskom často zmiešaným s riasami. Okolo skál sa môžu nachádzať aj menšie kamienky.

The Soup Bowl Všetky ostatné pláže východného Barbadosu sú prakticky bez vybavenia a naplno sa tu prejavuje majestátnosť Atlantického oceánu.

Na plážach tu nenájdete požičovne lehátok, reštaurácie ani obchody. Nie sú tu ani stánky s vodnými športmi a surferi si musia vystačiť s vlastným vybavením.

Ubytovanie Bathsheba

Ak chcete zažiť Barbados z inej perspektívy ako husto obývaný západ, ubytujte sa v mestečku Bathsheba. Priamo na pláži s výhľadom na more nájdete drahší hotel The Atlantis Historic Inn *** s veľmi priestrannými apartmánmi.

Veľmi lacné ubytovanie v plne vybavených chatkách ponúka penzión Rest Haven Beach Cottages. Noc pre 2 osoby tu vyjde už na 58 usd, čo je jedna z najnižších cien na ostrove.

Doprava - Bathsheba

Pláž sa nachádza priamo v meste Bathsheba, cez ktoré prechádza okružná cesta okolo ostrova. Bridgetown je vzdialený 27 km (mapa trasy: google.com/maps). Zaparkovať môžete bezplatne kdekoľvek pozdĺž cesty na improvizovaných parkoviskách.

Požičovňa áut na Barbadose

Do Bathsheby sa z Bridgetownu dostanete aj autobusom a minibusom približne 1 - 2 krát za hodinu.

  • Linka 99 (dodávka) premáva z terminálu Constitution River
  • Linka 6 (autobus) premáva z terminálu Fairchile Street

Do Bathsheby sa môžete dostať aj približne raz za 2 hodiny autobusovou linkou 1A zo Speightstownu.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Barbados.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.