Coney Island

Coney Island

Coney Island je jedným z najobľúbenejších miest na trávenie voľného času nielen medzi turistami, ale najmä medzi Newyorčanmi. Hoci túto oblasť nájdete úplne mimo centra mesta a južne od štvrte Brooklyn, je veľmi ľahko dostupná niekoľkými linkami metra.

10 najlepších hotelov v New Yorku

Vydajte sa na ostrov Coney Island, kde nájdete peknú pláž a veľký zábavný park, ktorý zabaví deti aj dospelých.

Luna Park Coney Island

História Luna Parku na Coney Islande siaha až do roku 1903, keď bol jedným z prvých moderných zábavných parkov v Amerike, a to až do roku 1944. Vtedy ho zničil požiar a súčasný Luna Park Coney Island bol otvorený až v roku 2010.

Môžete sa tu tešiť na takmer 40 atrakcií rozprestierajúcich sa na ploche 14,5 hektára.

Medzi najobľúbenejšie patrí niekoľko horských dráh, vyhliadkové ruské kolo a strašidelný hrad. Užijete si aj rôzne kolotoče, centrifúgy, odrážadlá a strelnice. Samozrejmosťou sú všadeprítomné stánky s občerstvením.

Luna Park je zvyčajne otvorený od mája do októbra, ale závisí to od konkrétnych poveternostných podmienok. Otváracie hodiny sa deň od dňa líšia, ale zvyčajne je počas leta otvorený od 12:00 do 22:00 počas 7 dní v týždni. Podrobný rozpis nájdete na oficiálnej webovej stránke.

Vstup do areálu je bezplatný, za jednotlivé atrakcie sa vždy platí, a to od 3 usd do 15 usd.

Oficiálna webová stránka: lunaparknyc.com

Pláže na Coney Islande

Pláž Coney Island spolu s priľahlou plážou Brighton Beach sú najbližšie a najdostupnejšie pláže z Manhattanu. Môžete sa tešiť na krásnu, priestrannú pláž dlhú viac ako 4 míle a miestami širokú až 170 metrov.

Pláž je pokrytá jemným svetlým pieskom a prístup k Atlantickému oceánu je pozvoľný a bezpečný. Pred vlnami vás ochránia umelé vlnolamy. Prístup na pláž je voľný po celej jej dĺžke.

Upozorňujeme, že voda v Atlantiku je pomerne studená a v najteplejších mesiacoch (júl a august) dosahuje maximálne 22 až 24 °C.

Po celej dĺžke pláže sa môžete prechádzať po krásnej širokej promenáde, ktorá je ideálna na behanie, prechádzky, korčuľovanie alebo bicyklovanie.

Akvárium v New Yorku

Priamo na pláži a vedľa Luna Parku nezabudnite navštíviť najstaršie nepretržite fungujúce akvárium v USA. Otvorili ho v roku 1896 a dnes v ňom môžete na ploche 5,5 hektára obdivovať viac ako 300 druhov morských živočíchov.

Vo vnútornej hale nájdete niekoľko akvárií s pestrofarebnými morskými rybami a žralokmi, zatiaľ čo vonkajšie priestory sú venované nádržiam s vydrami, morskými levmi a tučniakmi, kde sa konajú pravidelné predstavenia.

Park je otvorený celoročne, konkrétne časy sa líšia podľa sezóny a nájdete ich na oficiálnej webovej stránke.

Ceny vstupeniek sa tiež líšia podľa sezóny a pohybujú sa od 27 usd do 30 usd. Seniori a deti majú zľavy, informácie nájdete na webovej stránke nyaquarium.com

Ako sa dostať na Coney Island?

Priamo uprostred pláže, vedľa Luna Parku a kúsok od akvária, sa nachádza konečná stanica 4 liniek metra "Coney Island-Stillwell Av ", ktoré umožňujú rýchly prístup do centra Brooklynu a na Manhattan.

Odtiaľto sú dostupné všetky linky metra na Manhattan a do Brooklynu, konkrétne oranžové linky D, F a žlté linky N, Q. Na východnom konci pláže sa nachádza aj expresná oranžová linka B na stanicu Brighton Beach.

Cesta do centra Manhattanu trvá približne hodinu.

Viac informácií o cestovaní po New Yorku nájdete v časti Doprava a metro, Coney Island sa nachádza v rámci mesta New York, takže nemusíte platiť žiadne špeciálne cestovné.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v New York.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.