Noc v New Yorku
New York

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou New York

111 West 57th Street

David Eiselt aktualizované 26. 1. 2024
111 West 57th Street

Jeden z najzaujímavejších newyorských mrakodrapov sa nachádza v oblasti známej ako Billionaire's Row, kde sa nachádzajú najdrahšie byty na svete. Budova 111 West 57th Street je prozaicky pomenovaná podľa svojej adresy a je najtenším mrakodrapom na svete a 2. najvyššou obytnou budovou na svete.

10 najlepších hotelov v New Yorku

Mrakodrap na adrese 111 West 57th Street bol otvorený v roku 2022.

Hoci sa v súvislosti s touto budovou stretnete aj s trochu ligotavejším názvom "Steinway Tower ", vo väčšine prípadov ide stále len o označenie adresy. Nájdete tu 60 luxusných bytov, z ktorých najdrahší sa predal za 66 miliónov dolárov. Vstup je povolený len obyvateľom a ich návštevníkom.

Výška a šírka mrakodrapu

Budova na prvý pohľad zaujme nezvyčajne štíhlym tvarom a zvláštnou fasádou. Zatiaľ čo južná stena mrakodrapu smerom k vrcholu postupne ustupuje, severná stena zostáva rovná až do špičky.

So svojimi 435 metrami je po susednej Central Park Tower (472 metrov) druhou najvyššou obytnou budovou na svete.

Jej hlavnou charakteristikou je však mimoriadne štíhly vzhľad. Pomer výšky k šírke je približne 1:24, čím sa 111 West 57th Street stáva najtenším mrakodrapom na svete.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.