Kapverdy - ako sa tam dostať

Kapverdy

Na Kapverdy sa cestuje výlučne letecky. Na každom ostrove sa nachádzajú celkovo 4 medzinárodné a vnútroštátne letiská. Tieto letiská sú:

Samozrejme, môžete cestovať individuálne alebo, čo je dôležitejšie, s cestovnou kanceláriou ako súčasť zájazdu.

Letecky s cestovnou kanceláriou

Na Kapverdské ostrovy môžete letieť s dvoma poprednými cestovnými kanceláriami. Sú to: CESTOVNÉ KANCELÁRIE, ktoré ponúkajú služby v oblasti cestovného ruchu, ako napr:

  • Dovolenka Sal
  • Dovolenka Boa Vista

Dovolenku si môžete vyhľadať u nás, kde porovnávame ceny všetkých cestovných kancelárií v našom porovnávači dovoleniek: Vyhľadávanie dovoleniek na Kapverdy.

Zvyčajne počítajte s cenou okolo 916 eur na osobu a týždeň v 4* alebo 5* rezorte na pláži a so stravou all inclusive.

Cestovanie na Kapverdy s cestovnou kanceláriou je nielen lacnejšie, ale aj pohodlnejšie v porovnaní s individuálnou možnosťou. Takmer všetky cestovné kancelárie ponúkajú balíky, ktoré zahŕňajú charterovú dopravu priamym letom na ostrov Sal alebo Boa Vista.

Individuálne letecky

Ak sa na Kapverdy chystáte na vlastnú päsť, s ponukou leteniek nebudete príliš spokojní. Po prvé, dostupnosť spojov je slabá a po druhé, ceny sú porovnateľné s cenou zájazdu.

Najbežnejším spojením pre vás bude let so spoločnosťou TAP Portugal s prestupom v Lisabone. Počítajte však s cenami spiatočných leteniek okolo 550 eur. Prípadné akcie sa objavujú len zriedka, ale v takom prípade si môžete kúpiť letenky na Kapverdy aj pod 8 tisíc korún.

Alternatívou pre odvážnejších sú priame lety z Bruselu so spoločnosťou TUIfly Belgium. Letenky v tomto prípade stoja štandardných 600 eur, ale v ponuke je aj last minute akcia za 300 eur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.