Kapverdy - turistické víza

Kapverdy

Visa

Víza na Kapverdy boli zrušené a občania EÚ môžu na Kapverdy cestovať bez víz, pričom maximálna dĺžka pobytu je 30 dní.

Menšie byrokratické opatrenia však zostali zachované a cestujúci musia pred vstupom do krajiny zaplatiť tzv. bezpečnostný poplatok Taxa de Segurança Aeroportuária (TSA).

  • Dovolenka do Salu
  • Dovolenka do Boa Vista

Bezpečnostný poplatok

Každý zahraničný turista je povinný zaplatiť bezpečnostnú daň pri vstupe na Kapverdy cez medzinárodné letisko Sal SID, Boa Vista BVC alebo Praia RAI. Cena tejto dane je 3 400 cve.

Možno ju zaplatiť niekoľkými spôsobmi:

  • online najmenej 5 dní pred príchodom na Kapverdy.
  • prostredníctvom cestovnej kancelárie (neodporúča sa)
  • na letisku po prílete

On-line platbu možno vykonať jednoducho prostredníctvom oficiálnej webovej stránky www.ease.gov.cv. Vyplníte krátky registračný formulár a poplatok zaplatíte kreditnou kartou. Kurz z CVE na CZK bude prepočítaný podľa aktuálneho kurzu vašej banky.

Cestovné kancelárie vám ponúknu uhradiť tento poplatok spolu so zájazdom. Neodporúča sa to, pretože si za túto službu účtujú príplatok a bezpečnostný poplatok bude 0 eur 11 eur namiesto 29 eur.

Poslednou možnosťou je zaplatiť poplatok na mieste. Táto možnosť je vhodná najmä vtedy, ak sa na zájazd na Kapverdy chystáte na poslednú chvíľu a nestihnete vyplniť online formulár viac ako 5 dní pred odchodom. Sumu môžete zaplatiť na letisku v eurách alebo kreditnou kartou.

Ďalšie dokumenty

Váš cestovný pas musí byť platný viac ako 6 mesiacov po návrate. Toto pravidlo sa na Kapverdách veľmi prísne dodržiava, preto si pas skontrolujte včas. Na druhej strane neexistujú žiadne iné obmedzenia pre vstup, nekontroluje sa výška hotovosti a nevyžaduje sa spiatočná letenka.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.