Kapverdy - čo robiť

Kapverdy

Pláže

Kapverdy sú rajom pre milovníkov nekonečných bielych pláží. Na ostrove Boa Vista sa nachádza pláž Santa Monica (miestni ju nazývajú Curranlinho), pomenovaná podľa jej slávnejšej obdoby v Los Angeles. Tá kapverdská je dlhá 8 kilometrov a nemá žiadne hotely, takže si tu môžete vychutnať prechádzku takmer osamote. Kilometre pobrežia ponúka aj pláž Cabo Santa Maria, kde si môžete pozrieť zhrdzavený vrak potopenej španielskej lode.

  • Dovolenka v Sal
  • Dovolenka v Boa Vista

Surfovanie, windsurfing, kitesurfing

Vďaka vlnám Atlantického oceánu sú Kapverdy veľmi obľúbené u milovníkov vodných športov. Každá väčšia obývaná pláž ponúka kurzy kitesurfingu, surfovania alebo windsurfingu. Tieto športy sú obzvlášť obľúbené na náveterných ostrovoch, ako sú Boa Vista a Sal.

Potápanie

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, na Kapverdách sa dá dobre potápať. V letných mesiacoch tu môžete vidieť tuniaky, plachetníky, korytnačky, ale aj menšie žraloky a dokonca aj veľryby, ak sú vhodné podmienky. Na morskom dne pri ostrove Sal sa nachádza niekoľko vrakov lodí. Niektoré sú len niekoľko metrov pod hladinou.

Korytnačia farma

Symbolom Kapverd sú korytnačky. Bohužiaľ, ich pozorovanie je obmedzené ročným obdobím aj prísnymi predpismi. Na ostrove Boa Vista žije jedna z najväčších populácií korytnačiek na svete. Dospelé samice kladú na ostrov vajíčka počas leta a malé korytnačky sa liahnu od konca augusta do novembra.

Púšť Viana

Vo vnútrozemí ostrova Boa Vista sa nachádza púšť Viana, kde sa usadil jemný biely piesok zo Sahary. Nadšenci sa môžu po dunách previezť na štvorkolkách alebo sandboardoch.

Karneval

Mindalo, hlavné mesto ostrova Sao Vincente, je najkozmopolitnejším mestom súostrovia. Koná sa tu niekoľko hudobných festivalov a karneval sa dokonca považuje za druhý najväčší na svete po Riu de Janeiro.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.