Hongkong - turistické víza

Hongkong

Aké cestovné doklady potrebujem na cestu do Hongkongu? Môžem prekročiť hranice medzi Hongkongom a Macaom alebo pevninskou Čínou bez víz?

Výber hotela s výhľadom na Hongkong

Víza

Hoci je Hongkong oficiálne súčasťou Číny, vzhľadom na svoju rozsiahlu autonómiu si zachováva vlastnú vízovú politiku minimálne do roku 2047.

Na rozdiel od pevninskej Číny, ktorá vyžaduje vybavenie víz na veľvyslanectve, občania prevažnej väčšiny krajín sveta nepotrebujú na vstup do Hongkongu víza.

Na cestu do Hongkongu stačí cestovný pas platný ešte 6 mesiacov po opustení krajiny.

Kompletné informácie o vízach a vstupných podmienkach nájdete na oficiálnej webovej stránke hongkonskej vlády: gov.hk/en.

Výlet do Macaa

Macao má v rámci Číny rovnaký štatút ako Hongkong a tiež nevyžaduje od cestujúcich návštevu turistických miest. Macao je však samostatný autonómny celok, a preto musíte mať pri ceste z Hongkongu do Macaa cestovný pas. Vízum sa nevyžaduje.

Cestovanie z Hongkongu do Macaa autobusom alebo loďou je priame (mimo Číny).

Cesta do Číny

Pri ceste z Hongkongu do pevninskej Číny musíte mať vízum, aj keď ide technicky o jednu krajinu. Čína neumožňuje ani krátkodobý bezvízový vstup na hranice pevninskej Číny pri cestovaní z Hongkongu.

Ďalšie doklady

Hongkong má veľmi otvorený prístup vo svojej migračnej politike. Neexistujú žiadne kontroly ubytovania alebo peňazí. Po prílete musíte vyplniť imigračný doklad o pobyte, ktorý sa vydáva v lietadle.

Hongkong nevyžaduje spiatočnú letenku ani letenku do ďalšej destinácie, ale vaša letecká spoločnosť ju môže vyžadovať a je dobré mať všetko pripravené.

Colné predpisy

Dovoz akýchkoľvek živočíšnych alebo rastlinných produktov do Hongkongu je zo zdravotných dôvodov zakázaný.

Bez cla môžete doviezť 20 cigariet (jedna krabička), 1 liter alkoholu a 2 litre vína.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.