Hongkong - mapa a geografia

Hongkong

Hľadáte polohu Hongkongu na mape? Zistite všetky geografické zaujímavosti o Hongkongu.

Vyberte si hotel s najlepšou polohou v centre

Kde sa nachádza Hongkong?

Hongkong sa nachádza v južnej Číne na malom polostrove a niekoľkých malých ostrovoch. Jeho brehy obmýva Juhočínske more.

Mesto susedí s pevninskou Čínou a po vybudovaní komplexu tunelov a mostov "HZMB" má pozemnú hranicu s osobitnou administratívnou oblasťou Macao.

Hongkong má rozlohu 2 755 km2.

Online mapa Hongkongu

Pozrite si niekoľko máp Hongkongu a ľahko zistíte, kde sa môžete ubytovať, kde je najväčšia koncentrácia atrakcií alebo turistických trás.

Geografia

Územie Hongkongu sa delí na 3 hlavné časti - Hongkong, Kowloon a Nové územia.

Hongkong - je názov pre samotný ostrov, ktorý bol prvým miestom v oblasti, ktoré osídlili Briti a tvorí prvú a pôvodnú časť britskej kolónie. Centrum Hongkongu je oblasť medzi Central a Causeway Bay, ktorá tvorí panorámu mrakodrapov zobrazených na väčšine fotografií. Väčšina turistov smeruje do tejto oblasti.

Kowloon - pevnina, ktorá sa nachádza na opačnej strane ostrova Hongkong, sa stala súčasťou britskej kolónie v druhej polovici 18. storočia. Je to skôr obytná časť samosprávneho územia, ale aj tu sa nachádza mnoho turistických atrakcií. Táto oblasť je jedným z najhustejšie osídlených miest na svete.

TheNew Territories, oblasť, ktorá tvorí približne 90 % dnešného Hongkongu, si Briti v roku 1898 prenajali od dynastie Chin na 99 rokov. Oblasť sa nachádza severne od Kowloonu. Je vhodná na pešiu turistiku a nachádza sa tu niekoľko historických obydlí pôvodných obyvateľov, ktoré sú turisticky zaujímavé (napríklad Ping Shan Heritage Trail).

Hongkong v číslach

Na záver tejto kapitoly uvádzame aj niekoľko zaujímavých geografických záznamov o Hongkongu.

  • Najvyššia hora - Tai Mo Shan (957 m n. m.)
  • Najdlhšia rieka - Sham Chun (37 km)
  • Susedné oblasti - 2 (pevninská Čína, Macao)
  • Dĺžka pobrežia - 456 km
Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.