Hongkong - tradičné jedlo

Hongkong

Kantonská kuchyňa

Rozmanitosť Hongkongu znamená, že si tu každý milovník kuchyne nájde niečo pre seba. Je tu dokonca aj česká reštaurácia s čapovaným pivom. Miestna kuchyňa je kantonská, jedna z hlavných čínskych kuchýň. Medzi klasické jedlá patria vyprážané rezance alebo ryža s hovädzím či bravčovým mäsom.

Ďalšou miestnou špecialitou sú ryžové rezance v polievke s knedličkami z kreviet, hovädzieho mäsa, rýb atď. Ryža alebo ryžové rezance sú hlavnou prílohou, tak ako takmer všade v Ázii. Keďže Hongkong leží na pobreží, určite odporúčame ochutnať čerstvé ryby a morské plody.

Ako sa stravovať ako miestny obyvateľ

Ak sa chcete najesť ako miestni, musíte zamieriť do miestnej reštaurácie. Zvyčajne ich spoznáte podľa typu hostí a chýbajúcich nápisov v angličtine. Pripravte sa na to, že nikto z personálu nebude hovoriť po anglicky a s trochou šťastia budú mať jedálny lístok v angličtine. Našťastie, väčšina reštaurácií má jedálny lístok s obrázkami, takže si môžete vybrať podľa obrázkov alebo si vybrať podľa jedál iných stravníkov. Podobne ako v iných reštauráciách v Hongkongu sa očakáva, že zákazníci budú vedieť jesť paličkami. Príbor vám na požiadanie prinesú.

Cena miestnych jedál je do 50 hkd a závisí od dennej doby, kedy sa stravujete (lacnejšie cez obed a popoludní - čajový set, kedy je zvyčajne v cene aj teplý nápoj). Väčšina reštaurácií si účtuje príplatok cca 3 hkd za studený nápoj/nápoj s ľadom.

Obvyklé ceny v reštauráciách

Ak nechcete sedieť pri jednom stole s miestnymi, vyberte si niektorú z väčších a modernejších reštaurácií. Cena jedla v lacnejších reštauráciách sa pohybuje od 50 hkd vyššie, ale skôr počítajte s tým, že za jedlo zaplatíte okolo 100 hkd.

Ďalšou alternatívou môžu byť sieťové reštaurácie ako Green River alebo Café de Coral, kde jedlo stojí okolo 50 hkd. Keďže priestor je v Hongkongu drahý a platíte hlavne za miesto, počítajte s tým, že najmä v menších reštauráciách vás personál bude aktívne nabádať, aby ste odišli veľmi krátko po skončení jedla.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.