Hongkong - počasie a najlepší čas na cestu

Hongkong

Hongkong má vlhké subtropické podnebie. Existujú však špecifické podmienky a najmä v lete sa počasie podobá skôr tropickému pásu.

Letá sú vo všeobecnosti veľmi dlhé, horúce a vlhké s teplotami okolo 33 °C. Zimy sú naopak krátke s príjemnými teplotami okolo 23 °C, väčšinou jasnou oblohou a nižšou vlhkosťou.

Veľmi krátka jeseň býva slnečná, zatiaľ čo krátka jar sa vyznačuje zamračenou oblohou a častými hmlami.

Vyberte si najlepšie ubytovanie s výhľadom na Hongkong

Najpríjemnejšie obdobie na pobyt v Hongkongu je od októbra do februára.

More je najteplejšie od júna do októbra, keď má približne 28 °C. V zime teplota mora prudko klesá a najnižšia je od decembra do marca, keď má približne 22 °C.

Tabuľka teplôt počas roka

Hongkong - Spoločné počasie pre celú krajinu

Mesiac
Počasie
Vzduch
január
slnko
18 °C
február
slnko
18 °C
marec
slnko
21 °C
apríl
slnečné
25 °C
máj
slnečné
28 °C
jún
daždivé
30 °C
júl
daždivé
31 °C
august
daždivé
31 °C
september
daždivé
30 °C
október
slnečné
27 °C
november
slnko
24 °C
december
slnko
20 °C

Kedy prejsť na Hongkong

Ideálny čas na návštevu je od konca októbra do konca januára, keď sa teploty pohybujú okolo 22 až 28 stupňov a vlhkosť vzduchu je výrazne nižšia ako v lete. Návšteva v letných mesiacoch sa neodporúča, pretože teploty sa pohybujú okolo 34 stupňov a v kombinácii s veľmi vysokou vlhkosťou sú nevhodné na dlhší pobyt vonku.

Vyberte si najlepšie ubytovanie s výhľadom na Hongkong

Ktoré mesiace sú najlepšie na návštevu?

Stále počasie s najmenším množstvom zrážok a najpríjemnejšími teplotami medzi 22 a 28 °C prevláda od októbra do januára. Počas tohto obdobia prší v priemere raz za 3 dni, zvyčajne večer alebo v noci. Dážď je sporadický a vyskytuje sa len vo forme krátkych prehánok.

November, december a začiatok januára sú mesiace s jasnou alebo čiastočne jasnou oblohou a čistým vzduchom, ktoré lákajú k výhľadu napríklad z Victoria Peak.

Kedy je v Hongkongu obdobie dažďov?

Najsilnejšie dažde prichádzajú v júni a obdobie dažďov sa končí koncom septembra a začiatkom októbra. Počas týchto mesiacov môže pršať až niekoľkokrát denne, vrátane dlhotrvajúcich dažďov.

V tomto období je v priemere 18 daždivých dní za mesiac.

Vyskytujú sa v Hongkongu tajfúny?

Áno, Hongkong sa nachádza v zóne častých tajfúnov a tropických búrok. Silný tajfún zasiahne Hongkong v priemere raz ročne.

Sezóna hurikánov trvá od júla do októbra. Štatisticky sú tajfúny najčastejšie začiatkom septembra alebo koncom augusta.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.