Hongkong - kde sa ubytovať

Hongkong

Hongkong je nielen jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, ale mnohí cestujúci sa tu zastavujú aj počas dlhých presunov medzi Európou a Austráliou.

Pozrite si naše tipy na konkrétne hotely, najlepšie štvrte na pobyt a približné ceny hotelov v Hongkongu.

Kde si rezervovať hotel v Hongkongu

Mesto je jednou z najdrahších metropol Ázie a aj v celosvetovom meradle je Hongkong veľmi drahou destináciou.

V juhovýchodnej Ázii tradične silný portál agoda.com Hongkong ponúka aj najviac ubytovacích zariadení. Najmä pokiaľ ide o lacnejšie hostely, na portáli Agoda je väčší výber ako na iných portáloch.

Naopak, väčšie medzinárodné a luxusné hotely bývajú výhodnejšie rezervovať prostredníctvom booking.com.

Vo všeobecnosti sa však ani v prípade menších hotelov nedá povedať, že Agoda je vždy výhodnejšia. Vždy sa oplatí porovnať oba hlavné portály.

Najlepšie štvrte v Hongkongu a tipy na hotely

Obrovské mesto má veľmi dobré pokrytie metrom, autobusmi a trajektmi, takže existujú možnosti lacnejšieho ubytovania mimo centra.

Okrem toho v Hongkongu nie sú nebezpečné a už vôbec nie slumy. V tomto ohľade sa nemusíte obávať ubytovať sa kdekoľvek.

V našom výbere konkrétnych hotelov vždy uvádzame zariadenia s dobrým hodnotením a vlastnou kúpeľňou na izbe.

Kowloon

Najľudnatejšia štvrť Hongkongu leží na južnom cípe pevniny v prístave Victoria Harbour a ponúka najlepší výhľad na panorámu centra mesta na protiľahlom ostrove Hongkong.

Kowloon je živá štvrť s najluxusnejšími nákupnými centrami, ale aj miestnymi trhmi a lacnými reštauráciami.

Najväčšou výhodou Kowloonu je jeho skvelá dostupnosť do centra mesta, ako aj na letisko, do Číny a severných štvrtí.

Hlavnou dopravnou tepnou obľúbenou na ubytovanie je Nathan Road, kde nájdete množstvo lacných hostelov a miestnych hotelov.

Najlacnejšie hotely

  • Mandarin Guest House - Typický hongkonský ultra lacný hostel s maličkými izbami, ale skvelou polohou v blízkosti metra Tsim Sha Tsui a cenami od 39 usd.
  • Travelodge Kowloon *** - Známa značka, ktorá nesklame. Hotel sa nachádza 200 metrov od stanice metra Jordan a ceny začínajú od 70 usd.
  • Hotel Ease Mongkok **** - Kvalitný miestny hotel na Nathan Road 150 metrov od stanice metra Yau Ma Tei, ceny od 80 usd.

Hotely s výhľadom na prístav Victoria

  • Harbour Grand Kowloon ***** - Jeden z najlepších 5* hotelov v Kowloone sa nachádza na pokojnejšom mieste v blízkosti prístavu Hung Hom a 350 metrov od stanice metra Whampoa.
  • Regent Hong Kong ***** - Bezkonkurenčná poloha priamo na Avenue Stars znamená najlepší výhľad zo všetkých hotelov v Hongkongu

Central, Wan Chai, Causeway Bay, North Point

Tieto tri štvrte tvoria jednotnú oblasť severného pobrežia ostrova Hongkong, kde sa nachádza hlavné centrum mesta.

Nájdete tu veľké množstvo medzinárodných hotelov, ale aj mnoho lacnejších a stále kvalitných miestnych značiek. V centre Hongkongu nájdete všetky služby, nákupné centrá, lacné reštaurácie a skvelé dopravné spojenie.

Vzhľadom na centrálnu polohu patria hotely v tejto oblasti k najdrahším v Hongkongu.

Najlacnejšie hotely

  • Best Western Causeway Bay **** - Tento známy hotelový reťazec má staršie zariadenia, ale najlepší pomer ceny a kvality široko-ďaleko: ceny začínajú na 60 usd.
  • iclub Wan Chai Hotel **** - Skvelá poloha na ulici Hennessy Road len 100 metrov od stanice metra Wan Chai, veľmi dobré ceny na danú lokalitu od 100 usd.
  • ibis Hong Kong North Point *** - Perfektná poloha priamo pri móle North Point a 20 metrov od rovnomennej stanice metra. Ceny od 70 usd.

Hotely s výhľadom na prístav Victoria

Hotely pri pláži

Ak si chcete prezrieť Hongkong, ale zároveň mať hotel pri pláži a večer si užiť kúpanie v pokojných vodách Juhočínskeho mora, mesto ponúka aj tieto možnosti.

Vždy však budete musieť počítať s dlhšou dochádzkou do centra mesta, a to buď trajektom, alebo autobusom.

  • Warwick Hotel Cheung Chau *** - Hotel sa nachádza priamo na pláži na ostrove Cheung Chau, odkiaľ každých 40 minút premávajú trajekty do Central Piers (25 minút).
  • Seaview Holiday Resort *** - Hotel na pláži v Mui Wo, odkiaľ premávajú trajekty do Central Piers každých 30 minút (plavba trvá 25 minút).

Tung Chung (v blízkosti letiska)

Štvrť Tung Chung je ideálna na jednodňové výlety, ak v Hongkongu prestupujete, ale máte dostatok času na preskúmanie aspoň časti mesta.

Tung Chung je vzdialený 10 minút jazdy autobusom alebo taxíkom z letiska a je konečnou stanicou linky metra do centra mesta, ako aj lanovky k soche Veľkého Budhu uprostred ostrova Lantau.

V tejto štvrti nájdete najmä väčšie hotely s podobnými cenami od 150 usd.

Ceny hotelov v Hongkongu

Hongkong je jednou z najdrahších metropol.

V pekných 4* hoteloch v blízkosti staníc metra sa môžete ubytovať od 120 usd, zatiaľ čo najlacnejšie 5* hotely začínajú na približne 180 usd za noc.

Najlacnejšie ubytovanie nájdete v hosteloch a penziónoch s extrémne malými izbami, najmä v Kowloone, kde môžete zaplatiť od 40 usd za noc.

Najlacnejšie ubytovanie v Hongkongu je mimo sezóny, od mája do októbra, zatiaľ čo najdrahšie je od decembra do marca. Keďže však Hongkong nie je typickou dovolenkovou destináciou, cenové rozdiely nie sú také závratné ako v thajských letoviskách alebo na Bali.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.