Hongkong v skratke

Hongkong

Hongkong je mesto s bohatou históriou, pulzujúcou súčasnosťou a ako jedno z hlavných svetových hospodárskych centier má pred sebou svetlú budúcnosť.

Mesto sa rozprestiera v mimoriadne fotogenickej oblasti s množstvom polostrovov, ostrovov, zálivov a hôr siahajúcich do výšky takmer 1 000 metrov. Panorámu Hongkongu tvoria stovky mrakodrapov, čo je najvyššia hustota spomedzi všetkých miest na svete.

Pozrite si ceny hotelov a rezervujte si ubytovanie teraz

Nie sú to však len vysoké budovy, ktoré vás ohromia, Hongkong má aj prekvapivo rozsiahle prírodné oblasti pretkané desiatkami kilometrov turistických chodníkov a na mnohých ostrovoch sa nachádzajú nádherné subtropické pláže s jemným pieskom.

Vďaka takmer 100-ročnej britskej nadvláde sa v Hongkongu stále výrazne miešajú európske a čínske vplyvy.

Hoci je Hongkong neoddeliteľnou súčasťou Číny, tvorí takzvanú osobitnú administratívnu oblasť ("Hongkong SAR"), ktorá mestu poskytuje rozsiahlu autonómiu. Turisti z väčšiny krajín sveta môžu napríklad do Hongkongu cestovať bez víz, na rozdiel od pevninskej Číny. Podobné usporiadanie má napríklad aj susedné Macao, ktoré je obľúbeným cieľom výletov z Hongkongu.

Obyvateľstvo Oblasť Názov Čínsky / anglicky Časové pásmo
7 500 000 2 755 km2

香港 / Hong Kong

UTC +8

Získajte ďalšie tipy pre návštevu Hongkong

Či už navštívite Hongkong prvýkrát alebo opakovane, pozrite si naše praktické tipy a odporúčania: