Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Pláž Is-Arenas

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Je Aréna

Jednou z najdlhších a najkrajších pláží na západnej Sardínii je nepochybne Spiaggia di Is Arenas.

Rezervujte si hotel na Sardínii vopred so zľavou

Pláž leží v pokojnej, odľahlej oblasti západnej Sardínie, bez ruchu veľkých miest, asi 20 km severne od Oristana.

Tvar a vybavenie pláže

Takmer 6 km dlhý široký úsek jemného piesku je z jednej strany obmývaný čistým morom a z druhej strany obklopený dunami a hustým borovicovým lesom podľa stredomorských štandardov.

Is Arenas je jednou z najkrajších pláží, ak hľadáte prírodné prostredie ďaleko od väčších letovísk. Dĺžka pláže nabáda k dlhým prechádzkam a behaniu, ako aj k opaľovaniu a kopaniu na úplne odľahlých miestach. Väčšie vlny, ktoré bičujú západné prostredie, zase lákajú surferov.

Zariadenia sú tu veľmi obmedzené, iba malé občerstvenie nájdete v priľahlom kempe a potom na samom severnom konci pláže v dedinke Torre del Pozzo.

Ubytovanie

Ubytovať sa môžete priamo na pláži v kempingovej dedinke Is Arenas alebo v malom penzióne Casa Elisa.

Ďalšie možnosti ubytovania sú v dedinke Torre del Pozo.

Doprava

Najbližšie sa k pláži dostanete autom z malého bezplatného parkoviska pri kempe, ktoré je vzdialené asi 3 minúty chôdze od pláže.

Najbližšia autobusová zastávka sa nachádza asi 1,5 km od pláže v mestečku Torre del Pozo, kam premáva linka 703 z Bosy a Oristana.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.