Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Bosa

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Bosa

Toto malebné mestečko na západnom pobreží Sardínie v provincii Oristano očarí návštevníkov svojimi uličkami, farebnými fasádami, kamienkovými chodníkmi a palácmi.

10 najlacnejších hotelov v destinácii Sardínia

V neposlednom rade návštevníkov očarí hrad Seravalle, ktorý v 12. storočí postavil toskánsky rod Malaspino. Zo stavby zostali len múry, veže a kaplnka.

Pamiatky, ulice a rieka Temo

Mesto Bosa láka turistov najmä vďaka úzkym uličkám a úzkym farebným domom. Poloha mesta pri ústí meandrujúcej rieky Temo, ktorá v meste tvorí dvojitý bod, mu dodáva na príťažlivosti, rovnako ako okolitá kopcovitá krajina.

Farebné domy pochádzajú väčšinou z 18. storočia, ale v meste sa nachádzajú aj oveľa staršie pamiatky, ako napr:

  • Hrad Serravalle - Dominantou mesta je hrad Serravalle (niekedy nazývaný Malaspina) z 13. storočia, ktorý sa týči nad historickým centrom.
  • Kostol San Pietro - Najstaršou sakrálnou pamiatkou v goticko-románskom slohu z 11. storočia je dobre zachovaný kostol sv.
  • Nepoškvrneného počatia Panny Márie - najväčší kostol v Bose je baroková katedrála, ktorej počiatky siahajú do 12. storočia, súčasná podoba však pochádza z kompletnej prestavby v 19. storočí

Pláže a kúpanie

Priamo v meste nájdete krásnu širokú piesočnatú pláž s názvom Bosa Marina podľa miestnej oblasti.

Pláž je jednou z najkrajších mestských pláží na Sardínii, nebýva preplnená a ceny v reštauráciách a baroch sú prijateľnejšie ako inde na Sardínii. Priamo pri pláži sa nachádza platené parkovisko (2,50 eur denne) a autobusová zastávka liniek 9205, 9211, 9223, 9225 a 9312.

Ubytovanie Bosa

Bosa je jedným z najlacnejších miest na inak drahej Sardínii. Dokonca aj v hlavnej sezóne môžete ľahko získať dvojlôžkovú izbu na noc za 70 eur, a to aj v menších hoteloch.

Vďaka tomu je Bosa ideálnou základňou a východiskovým bodom, ak plánujete poznávaciu dovolenku na Sardínii.

Ako sa tam dostať

Ak sa do Bosy chystáte autom, počítajte s tým, že budete musieť zaplatiť za parkovanie. Ceny však nie sú prehnané, zvyčajne zaplatíte 0,50 eur za hodinu a do 6 eur za celý deň.

Porovnajte ceny prenájmu áut a Sardínii

Bosa je ľahko dostupná aj autobusom. Všetky linky sa stretávajú na autobusovej zastávke na námestí Piazza Manin (umiestnenie na google.com/maps[/translate]). Pozrite si cestovné poriadky dôležitých liniek, ktoré premávajú do Bosy (kliknite na číslo linky):

  • Cagliari - najrýchlejšie s prestupom v Macomeri
  • Sassari - 701, 710
  • Alghero - 9312 (priame spojenie aj na letisko Alghero)
  • Oristano - 703
  • S'Archittu - 703
  • Macomer (najbližšia železničná stanica) - 9205, 9210, 9223
  • Porto Alabe - 9225
  • Montresta - 9226

Podrobné informácie o cestovaní autom, autobusom a vlakom nájdete v kapitole Doprava na Sardínii.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.