Sardínia
Sardínia

Sardínia - všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou

Sardínia - kde sa ubytovať

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024

Chystáte sa na dovolenku na Sardíniu? Pozrite sa, ktoré lokality a mestá sú najlepšie, najlacnejšie a najpraktickejšie na ubytovanie na Sardínii.

Kde sa ubytovať na Sardínii

Najlepší spôsob, ako zhrnúť ubytovanie a jeho výhody a nevýhody, je rozdeliť možnosti ubytovania podľa lokalít. Tak ako všade v Európe, aj tu ponúka portál booking.com najviac dostupných kapacít.

Rezervujte si hotel vopred so zľavou už teraz

Tipy na konkrétne hotely, cenovo výhodné penzióny alebo rezorty nájdete aj v podrobnostiach o miestach v kapitole Čo vidieť na Sardínii.

Keďže Sardínia je pomerne veľký ostrov s 3 medzinárodnými letiskami, rozdelíme hotely a ubytovacie zariadenia podľa toho, v blízkosti ktorého letiska sa nachádzajú.

Ubytovanie v okolí letiska Cagliari

Ak hľadáte lacné lety na letisko Cagliari, vyberajte si najmä z týchto lokalít na juhu Sardínie.

Cagliari

Ideálne je ubytovať sa v hlavnom a najväčšom meste Sardínie na 1 noc po prílete alebo pred odletom, prípadne na dlhšie, ak plánujete preskúmať ostrov z jedného miesta.

Sú tu aj pekné mestské pláže a množstvo ubytovacích zariadení všetkého druhu, najmä penziónov a súkromných penziónov. To je jeden z dôvodov, prečo je Cagliari jednou z najlacnejších destinácií na Sardínii.

10 najlacnejších hotelov v Cagliari

Villasimius

Cagliari, ktoré mnohí považujú za najkrajšie letovisko na juhu Sardínie so známymi plážami Porto Giunco alebo Punta Molentis, poteší milovníkov kúpania v nádhernej fotogenickej prírode s členitým pobrežím. Villasimius sa môže pochváliť najväčším počtom letovísk a veľkých hotelov na juhu Sardínie, ale ubytovanie pri pláži je najdrahšie.

Lacnejšie apartmány alebo penzióny nájdete aj v centre Villasimiusu alebo v okolitých dedinách.

Najlepšie hotely pri pláži v meste Villasimius

Chia

Juhozápadne od Cagliari si vychutnáte dlhé piesočnaté pláže v rovinatej vidieckej krajine, ktorá postupne prechádza do členitejšieho pobrežia.

Ideálne pre pokojnú dovolenku v menších apartmánoch sú letoviská Chia alebo Pula s najväčšou ponukou ubytovania.

Najlepšie hotely s výhľadom na more - Chia

Pláž Piscinas

Jedna z najznámejších sardínskych pláží sa nachádza asi 75 km od Cagliari a je miestom pobytu pre milovníkov prírodného kúpania, samoty a pokoja.

Široko ďaleko nenájdete žiadne väčšie mestá, len vidiek a menšie dedinky. Ubytovanie hľadajte v neďalekom mestečku Arbus.

Hotely a ubytovanie v Arbus

Arbatax

Prístavné mestečko Arbatax, neďaleké Tortoli a letovisko Santa Maria Navarrese tvoria jednu väčšiu dovolenkovú lokalitu, ktorá slúži ako jeden z východiskových bodov pre lodné výlety pozdĺž najkrajšieho pobrežia Sardínie v zálive Orosei.

Ubytovanie je tu bohaté, najmä vo forme apartmánov alebo menších hotelov.

Hotely a ubytovanie v Arbatax

Polostrov Sinis

Medzi najobľúbenejšie sardínske pláže s minimom turistov v krásnom prírodnom prostredí patria Is Arutas, Is Arens alebo Putzu Idu na polostrove Sinis. Najviac možností ubytovania nájdete v letovisku S'Archittu alebo v neďalekom meste Oristano.

Hotely na pláži v S'Archittu

Costa Rei

Menej navštevované letoviská nájdete pozdĺž dlhých bielych pláží východného pobrežia južnej Sardínie, pričom medzi najobľúbenejšie patrí Costa Rei, pozdĺž ktorého nájdete ubytovanie najmä v apartmánoch, rekreačných domoch a vilách.

Najlepšie hotely s výhľadom na more v Costa Rei

Pohorie Gennargentu

Najvyššie pohorie Sardínie, ktoré dosahuje výšku viac ako 1 800 m n. m., sa nachádza približne 140 km severne od Cagliari v blízkosti letoviska Arbatax. Hlavnými centrami ubytovania sú mestá Lanusei a Ulassa. Ubytovanie však nájdete v celom pohorí, ale ak sa ubytujete mimo mesta, je dôležité mať auto.

Vyhľadajte hotely v pohorí Gennargentu

Ubytovanie v okolí letiska Alghero

Ak hľadáte lacné lety na letisko Alghero, vyberte si najmä z týchto miest na severe alebo západe ostrova.

Alghero

Alghero je jedným z najdôležitejších turistických centier na Sardínii.

Mesto sa môže pochváliť mnohými pamiatkami, bohatým nočným životom, ako aj krásnymi plážami, jaskyňami a fotogenickým pobrežím. Len v meste Alghero a jeho okolí možno stráviť celý týždeň dovolenky.

10 najlacnejších hotelov v Alghero

Bosa

Malebné mestečko Bosa s úzkymi farebnými domčekmi, hradom a peknými plážami je ideálnym miestom na niekoľkodňovú zastávku na ceste po Sardínii, ale vítanou oporou, ak chcete ušetriť.

V skutočnosti patrí ubytovanie v Bose k najlacnejším na celej Sardínii a aj v hlavnej sezóne tu nájdete ubytovanie za menej ako 75 eur za noc pre 2 osoby.

10 najlacnejších hotelov - Bosa

Porto Torres a Stintino

Prístavné mestečko Porto Torres, severne od Alghera, patrí po Bose k najlacnejším letoviskám na Sardínii. Aj tu nájdete jednoduchšie apartmány za menej ako 75 eur za noc pre 2 osoby, a to aj v hlavnej letnej sezóne.

Dlhé rovné pláže potešia menej náročných cestovateľov a rodiny s deťmi. Porto Torres spolu s neďalekým mestečkom Stintino sú tiež východiskovými bodmi pre výlety na ostrovy Asinara.

Najlepšie hotely na pláži

Castelsardo a Badesi

Dve blízko seba ležiace letoviská lákajú návštevníkov krásnymi dlhými piesočnatými plážami a pokojným prostredím so všetkým potrebným vybavením.

Ubytovanie si môžete vybrať od malých rodinných penziónov až po drahšie plážové rezorty, ktoré nájdete najmä pozdĺž pláží Badesi.

Hotely a ubytovanie v Castelsardo

Sassari

Najväčšie mesto vo vnútrozemí Sardínie je ideálnym miestom na jednodňovú zastávku pri cestovaní po Sardínii alebo možno pred odletom domov z letiska Alghero, ktoré je od Sassari vzdialené krátku cestu verejným autobusom.

Ubytovanie v Sassari je k dispozícii v tradičných hoteloch a súkromných apartmánoch alebo penziónoch.

Najlepšie hotely v centre Sassari

Ubytovanie v okolí letiska Olbia

Ak hľadáte lacné lety na letisko Olsiro, vyberte si najmä z týchto miest na severe alebo západe ostrova.

Olbia

Miestom s najširšou ponukou ubytovania je mesto, priamo pri ktorom sa nachádza letisko Olbia. Odtiaľto sa môžete vydať aj verejnou dopravou do všetkých smerov a môže slúžiť ako strategická základňa pre výlety do okolia.

Pláže v tesnej blízkosti Olbie sú vhodné na kratšie popoludňajšie kúpanie, ale do 30 minút jazdy autobusom sa dostanete na jedny z najkrajších pláží v Európe...

Nájdite si hotel v Olbii vopred

Costa Smeralda (Smaragdové pobrežie)

Letoviská a pláže na svetoznámom Smaragdovom pobreží patria k najkrajším v Európe. Sú tiež obľúbené u svetových celebrít, čo má za následok vysoké ceny ubytovania, ktoré patria k najdrahším v celom Taliansku.

Ak si však chcete užiť pobyt na plážach pripomínajúcich Karibik alebo Seychely, nebudete ľutovať peniaze. Hlavnými centrami na pobreží Costa Smeralda sú letoviská Porto Cervo, Porto Rotondo alebo Cannigione.

Najluxusnejšie ubytovanie na pobreží Costa Smeralda

La Maddalena a Palau

Súostrovie La Maddalena spolu s letoviskom Palau na Sardínii patria medzi najobľúbenejšie destinácie.

Krásne malé pláže vo fotogenických zátokách, živé mestečká s typickými talianskymi uličkami a výber skvelých hotelov, rezortov a apartmánov robia z tejto oblasti prvotriednu dovolenkovú lokalitu.

Najlepšie ubytovanie v La Maddalene

San Teodoro

Ďalšou prvotriednou lokalitou so špičkovými plážami je San Teodoro, južne od Olbie. Miestne pláže Cala Brandinchi a La Cinta patria medzi najkrajšie v Európe a svojou tyrkysovou vodou a okolím pripomínajú pláže v juhovýchodnej Ázii.

Ubytovanie na pláži je drahé a noc pre 2 osoby tu nezoženiete lacnejšie ako za 130 eur.

Hotely a ubytovanie v San Teodoro

Cala Gonone (Golfo di Orosei)

Väčšina náhľadových fotografií v katalógoch cestovných kancelárií na Sardínii pochádza zo zálivu Orosei, kde strmé vápencové útesy ukrývajú odľahlé pláže, ktoré patria medzi najznámejšie na svete (Cala Mariolu, Cala Luna alebo Cala Goloritze).

Zatiaľ čo z juhu od Cagliari je oblasť dostupná cez Arbatax, zo severu od Olbie alebo Alghera je prístupná cez letovisko Cala Gonone, ktoré funguje ako centrum pre výlety pozdĺž pobrežia a do blízkych hôr.

Hotely s najlepším výhľadom na Golfo Orosei

La Caletta

Menej známe letovisko La Caletta sa môže pochváliť dvoma symetrickými plážami s jemným pieskom, ktoré sa tiahnu od centra mesta na sever aj na juh.

La Caletta je príjemné letovisko, ktoré nie je tak preplnené ako známejšie miesta bližšie k Olbii a Smaragdovému pobrežiu.

Hotely a ubytovanie v La Caletta

Nuoro a Dorgali

Lákajú vás výlety do hôr, malých horských mestečiek alebo krasových jaskýň a pamiatok v údolí Lannaitta?

Ak nepotrebujete bývať pri mori, zamierte do Nuora, najväčšieho mesta v strednej časti Sardínie, kde nájdete najširšiu ponuku ubytovania. Druhým východiskovým bodom pre výlety do vnútrozemia je menšia dedinka Dorgali.

10 najlacnejších hotelov v Nuoro

Ceny ubytovania na Sardínii

Sardínia naozaj nepatrí medzi najlacnejšie miesta na strávenie dovolenky. Našťastie, raj boháčov, ktorý každoročne privíta státisíce turistov, uspokojí aj cestovateľov s nízkym rozpočtom, ale je pravda, že budete musieť hľadať usilovnejšie. Samozrejme, aj tu platí jednoduchá rovnica, čím bližšie ste k moru alebo centru mesta, tým viac sa plácnete cez kapsu.

Posteľ v hosteli si môžete zaobstarať už od 30 eur. Izbu v hoteli nižšej kategórie dostanete od 80 eur.

Očakávajte veľké cenové rozdiely medzi hlavnou a vedľajšou sezónou a najmä v auguste, keď Taliani húfne odchádzajú na dovolenku, je nájdenie slušného ubytovania za slušnú cenu veľkým problémom.

Ceny v letoviskách a lepších hoteloch na pláži sa v letnej sezóne vyšplhajú v priemere na 120 eur až 250 eur za noc.

Ak hľadáte ubytovanie na pláži na Sardínii, rezervujte si ho čo najskôr, najlepšie 5-7 mesiacov pred cestou.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.