Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Pláž Putzu Idu

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Putzu Idu

Vyhľadajte očarujúcu pláž Putzu Idu na severe polostrova Sinis v sardínskej provincii Oristano, neďaleko rovnomenného mesta. Úzky pás jemného piesku zmiešaného s drobnými kremencovými kamienkami oddeľuje priezračné vody Stredozemného mora od Manna Salina.

Rezervujte si hotel na Sardínii vopred so zľavou

Pláž Putzu Idu poskytuje pokojné miesto na ležanie pri mori a veľmi pozvoľný vstup do nádherne čistých vôd.

Pozdĺž pláže nájdete niekoľko stánkov s občerstvením a požičovňu lehátok a slnečníkov.

Alternatívnou možnosťou je dlhšia pláž Sa Rocca Tunda v rovnomennom letovisku asi 2 km severne od Putzu Idu.

Ubytovanie

Menšie hotely a rekreačné domy nájdete v dvoch blízkych mestách (Putzu Idu a Porto Mandriola), ktoré sú od pláže vzdialené 10 minút chôdze.

Vzhľadom na obmedzenú ponuku však musíte počítať s vyššími cenami, ktoré sa v hlavnej sezóne pohybujú od 120 eur za noc pre 2 osoby.

Doprava

Pláž je ľahko dostupná autom, na ktorom môžete bezplatne zaparkovať pozdĺž cesty. Najbližšie väčšie mesto je Oristano, vzdialené 24 km.

Priamo na pláži je aj zastávka autobusu 418, ktorý vás odvezie do Oristana alebo Riola Sardo, odkiaľ môžete pokračovať na ďalšie spoje po celej Sardínii.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.