Zoo Bronx

Zoo Bronx

Hoci sa Bronx (viac-menej neprávom) spája s vysokou mierou kriminality, ročne ho navštívia viac ako 2 milióny turistov. Dôvod je jednoduchý. V Bronxe sa nachádza jedna z najväčších mestských zoologických záhrad na svete a je to ideálne miesto na poldenný výlet mimo ruchu veľkomesta.

10 najlepších hotelov v New Yorku

Zoologická záhrada otvorená v roku 1899 sa postupne vyvinula na jednu z najväčších na svete. Pohltí vás neobyčajná rozmanitosť zvierat a nadšenci tu môžu stráviť celý deň.

Atrakcie a zvieratá v ZOO Bronx

Hlavná zoologická záhrada v New Yorku má rozlohu 107 hektárov, čo je takmer dvakrát viac ako pražská zoo.

Zoo ponúka viac ako 4 000 zvierat 650 rôznych druhov. Obdivovať budete veľké primáty, slony, mačkovité šelmy, stovky vtákov... Bolo by zbytočné uvádzať tu zoznam zvierat. Nájdete tu takmer všetko z celého sveta.

Najväčšiu pozornosť už tradične pútajú najväčšie pavilóny, medzi ktoré patrí Gorilí les Kongo s dvadsiatimi gorilami nížinnými, Africké pláne s mnohými zvieratami známymi z afrických safari a pavilón medveďov.

Vstupné a otváracie hodiny

Od začiatku apríla do prvého novembrového týždňa je ZOO Bronx otvorená od 10:00 do 17:00, počas víkendov a sviatkov do 17:30.

Po zvyšok roka od 10:00 do 16:30.

Ceny vstupeniek sa líšia podľa kategórie návštevníkov:

  • 41,95 USD - Dospelí nad 13 rokov
  • 36,95 USD - Seniori nad 65 rokov
  • 31,95 USD - deti do 13 rokov

Oficiálna webová stránka zoo: bronxzoo.com

Ako sa dostať do ZOO Bronx?

Zoo sa nachádza na severnom okraji New Yorku v štvrti Bronx. Má niekoľko vchodov, pričom k niektorým z nich sa dá pomerne ľahko dostať metrom priamo z Manhattanu. Použite tieto stanice metra:

  • (480 metrov od vchodu do zoo): červená linka 2, zelená linka 5 (upozorňujeme, že vybrané expresné linky linky 5 prechádzajú cez túto stanicu)
  • Pelham Parkway (650 metrov od vchodu do zoo): Červená linka 2, zelená linka 5 (všimnite si, že na túto stanicu premávajú len niektoré spoje linky 5)

Cesta metrom na Midtown Manhattan (Times Square) trvá približne 40 minút a cesta metrom na Lower Manhattan trvá približne 60 minút.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v New York.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.