Topper's Rhum Distillery

Toppers Rhum Distillery

Svätý Martin síce nemá takú tradíciu výroby rumu ako okolité karibské ostrovy, ale môžete tu navštíviť liehovar, ktorý vyrába pravý karibský rum z miestnej cukrovej trstiny.

10 najlepších hotelov na Sint Maartene

V súčasnosti je na ostrove otvorený len jeden liehovar pre verejnosť. Topper's Rhum sa síce začal vyrábať len v roku 2008, ale rýchlo sa stal prémiovou značkou karibských rumov a dokonca sa neustále umiestňuje na 10. - 15. mieste rebríčka najpredávanejších karibských rumov v USA.

Exkurzie a vstupné

Topper's Distillery je rodinný podnik, ale jeho liehovar sa veľkosťou vyrovná oveľa známejším značkám.

Pravidelne denne sa tu konajú prehliadky zariadení liehovaru, ktoré vám umožnia nahliadnuť do výroby rumu a dokonca ochutnať niekoľko vzoriek.

Prehliadka trvá približne hodinu a koná sa päťkrát denne od 10:00 do 17:30.

Odporúčame rezerváciu online, pretože najmä v dňoch, keď na Sint Maarten pripláva niekoľko veľkých výletných lodí v rovnakom čase, môže byť kapacita vypredaná.

Za prehliadku liehovaru v súčasnosti zaplatíte 33 usd.

Informácie a rezervácie na webovej stránke: toppersrhumtours.com.

Ako sa tam dostať

Liehovar Topper's Rhum Distillery sa nachádza priamo na hlavnej ceste medzi zátokami Cole Bay a Simpson Bay. Pred liehovarom je k dispozícii bezplatné parkovisko.

Po tejto ceste premáva aj veľmi frekventovaná minibusová doprava na trase Philipsburg - Cole Bay - Simpson Bay - letisko - Maho.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Sint Maarten.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.