Sint Maarten - kde sa ubytovať

Svätý Martin

Ubytovanie bude pri ceste na Svätého Martina predstavovať najdrahšiu položku vášho rozpočtu, ak sa ubytujete v hoteli. Funguje tu však niekoľko súkromných apartmánov, kde sú ceny na rozumnej úrovni.

Na ktorých miestach sa dá ubytovať najlacnejšie? A kde sú najlepšie? Prečítajte si v tejto kapitole.

Kde sa ubytovať na Svätom Martine

Svätý Martin ponúka mnoho luxusných uzavretých rezortov, ktoré nemusíte opustiť počas celej dovolenky, ako aj súkromné penzióny alebo apartmány, kde miestni obyvatelia prenajímajú izbu alebo celý objekt.

Pred kúpou letenky odporúčame skontrolovať dostupné ponuky a najmä ceny. Porovnajte si ponuky na dvoch hlavných stránkach, ktoré zobrazujú najväčší počet ubytovacích zariadení na Svätom Martine.

Ak sa chystáte na Svätý Martin v hlavnej sezóne, od decembra do apríla, rezervujte si ubytovanie v dostatočnom predstihu, dokonca 6 mesiacov alebo viac! Ponuky rýchlo ubúdajú a ceny výrazne stúpajú s blížiacim sa termínom vašej cesty.

Odporúčame rezerváciu v dostatočnom predstihu s možnosťou bezplatného zrušenia rezervácie a priebežné sledovanie ponúk, či sa nenájde lacnejšia možnosť.

Maho a Simpson Bay

Oblasť okolo známeho letiska SXM je plná luxusných rezortov, z ktorých najlepšie na pláži Maho majú výhľad na more a pristávajúce lietadlá.

Ak sa na Svätý Martin chystáte hlavne kvôli lietadlám a kúpaniu v mori, najlepšie oblasti na ubytovanie sú Maho alebo Simspon Bay.

Ceny hotelových rezortov sa tu začínajú na 230 usd za noc.

Orient Beach a Anse Marcel

Severná a východná strana Francúzska patrí medzi najobľúbenejšie plážové destinácie.

Táto oblasť leží mimo najhustejšie obývanej časti Svätého Martina, a preto patrí k podstatne pokojnejším oblastiam ako napríklad Philipsburg, Marigot alebo Maho. Napriek tomu tu nájdete všetky potrebné zariadenia.

Ceny v rezortoch sú tu tiež vysoké, pohybujú sa od 200 usd vyššie.

Rybník Oyser a pláž Dawn

Pokojné letovisko s niekoľkými luxusnými rezortmi nájdete na východnej hranici medzi holandskou a francúzskou časťou.

Rybník Oyser Pond so známou plážou Dawn Beach má veľmi príjemnú uvoľnenú atmosféru s množstvom luxusných reštaurácií a obchodov.

Ceny v miestnych hoteloch očakávajte od 200 usd.

Marigot

Najväčšie francúzske mesto na ostrove Svätý Martin je obľúbené vďaka lacným hotelom a kompletnej turistickej vybavenosti.

Pobyt v Marigote je skvelý pre tých, ktorí chcú preskúmať ostrov a zároveň ušetriť na ubytovaní, pretože tu narazíte aj na ponuky do 100 usd za noc.

Philipsburg

Hlavné mesto holandskej časti je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú ubytovať v blízkosti najväčšieho prístavu a radi kombinujú pobyt v meste s kúpaním.

Priamo v centre sa nachádza dlhá pláž. Zároveň vo Philipsburgu nájdete hotely s cenami do 100 usd.

Cole Bay / Koolbaai

Veľké mesto v holandskej časti má super polohu na spoznávanie ostrova, pretože sa tu križuje jedna z dvoch hlavných liniek minibusov a prechádza tadiaľ aj hlavná cesta.

Cole Bay nie je pekné mesto. Pozostáva z niekoľkých obytných domov, skladov, obchodov s autami alebo nábytkom a dvoch veľkých supermarketov.

Nájdete tu však lacné apartmány s cenovkami hlboko pod 80 usd za noc.

Ceny hotelov v Svätom Martine

Svätý Martin je drahá destinácia a aj v rámci Karibiku sú jeho ceny nadpriemerné.

Za 1 noc v 2-lôžkovej izbe tu zaplatíte od 100 usd do 180 usd v malom hoteli alebo apartmáne, len zriedkavo nájdete ceny pod 80 usd za súkromné apartmány vo vnútrozemí.

10 najlacnejších hotelov - Svätý Martin

Najnižšie ceny v plážových rezortoch začínajú na 250 usd a v najluxusnejších hoteloch stúpajú do ľubovoľných výšok.

Najvyššie ceny ubytovania prevládajú v hlavnej sezóne, od decembra do polovice apríla. Ak cestujete v tomto období, odporúčame vám rezervovať si ubytovanie v dostatočnom predstihu (4 mesiace a viac).

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.