Marigot

Marigot

Marigot je hlavné a najväčšie mesto francúzskej časti ostrova Svätý Martin a obľúbená destinácia na výlety a ubytovanie.

Marigotu dominuje kopec s pevnosťou Fort Louis. Z miestneho prístavu premávajú verejné trajekty na ostrovy Saint Barthelemy a Anguilla.

Vyberte si lacné ubytovanie v Marigot

Pamiatky a atrakcie

Najvýznamnejšou pamiatkou je pevnosť Fort Louis, o ktorej píšeme v samostatnom detaile lokality.

Cestou k pevnosti sa zastavte aj pri kostolíku St-Martin-de-Tours z roku 1941.

Marigot zaujme množstvom kaviarní vo francúzskom štýle rozmiestnených okolo prístavu.

Mesto slúži aj ako významné nákupné centrum. Pred prístavom nájdete veľký rybí trh a v okolí mesta niekoľko supermarketov a obchodný dom s rôznymi obchodmi s oblečením, kozmetikou a doplnkami.

Ubytovanie v Marigote

Marigot s výbornou občianskou vybavenosťou, ako aj celkom pekným centrom, je obľúbeným centrom na pobyt na ostrove, ak chcete preskúmať Svätý Martin a nie len tráviť čas v letovisku pri pláži.

V Marigote nájdete niekoľko lacných ubytovacích zariadení s cenami výrazne pod 80 usd za noc. Odporúčame tieto ubytovacie zariadenia:

Doprava do Marigotu

Všetky minibusové linky na francúzskej strane vychádzajú z Marigotu, rovnako ako veľmi frekventovaná medzinárodná linka cez Cole Bay do Philipsburgu v holandskej časti.

Hlavná autobusová stanica sa nachádza asi 350 metrov od prístavu (umiestnenie na google.com/maps).

Bezplatné parkovisko je k dispozícii na niekoľkých miestach:

Podrobné informácie o cestovaní po ostrove alebo cenách taxíkov nájdete v kapitole Doprava.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Sint Maarten.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.