Maho Beach

Prílet spoločnosti Spirit Airlines nad plážou Maho

Na svete neexistuje letecký nadšenec, ktorý by nepoznal legendárnu pláž Maho. Nachádza sa doslova pár metrov od prahu pristávacej dráhy miestneho medzinárodného letiska SXM.

Pristávajúce lietadlá sú naozaj len pár metrov nad vašou hlavou, zatiaľ čo obľúbeným vzletovým "športom" je snaha udržať sa v stoji v silnom prúde výfukových plynov leteckých motorov.

Kúpte si letenky na Sint Maarten teraz

Najznámejšia pláž na svete?

Pláž Maho nie je známa len nadšencom letectva. Aj cestovatelia, ktorí sa inak o lietadlá veľmi nezaujímajú, sa radi pochvália atraktívnymi fotografiami lietadiel pristávajúcich tesne nad hlavou.

Práve preto je pláž Maho jednou z najznámejších pláží na svete a je jednoznačne najnavštevovanejšou plážou na ostrove Svätý Martin.

Kde je najlepšie miesto na pozorovanie lietadiel?

Kde sú najlepšie miesta na pozorovanie, t. j. fotografovanie a sledovanie lietadiel?

Doslova kdekoľvek.

Celá pláž nadväzuje na plot letiska a výhľad na pristávajúce (a niekedy aj vzlietajúce) lietadlá je skvelý z každého kúta pláže.

Môžete sa postaviť priamo do osi dráhy, takže budete mať lietadlá priamo nad hlavou, ale môžete sa postaviť aj na okraje pláže a získať skvelé fotografie lietadiel zboku.

Pozdĺž plota potom môžete získať dobré fotografie lietadiel rotujúcich na štart, ale sieťový plot nemá žiadne otvory na fotoaparáty, ktoré sú bežné na niektorých iných letiskách.

Kedy ísť na pláž Maho?

Veľké americké dopravné lietadlá, ako napríklad Boeing 737, Airbus A320/321 alebo Boeing 757, pristávajú popoludní. Prvé prílety sa začínajú okolo 12:30 a posledné okolo 18:00.

Najväčšie diaľkové lietadlá Airbus A330 z Európy, ktoré prevádzkujú spoločnosti Air France a KLM, pristávajú medzi 14:30 a 16:00.

Ranná prevádzka opäť prináša zriedkavejšie letecké linky z okolitých ostrovov.

Celý deň lietajú najmenšie vrtuľové lietadlá a súkromné tryskáče.

Vybavenie na pláži

Na južnom konci pláže sa môžete občerstviť v najznámejšom plážovom snack bare na svete, Sunset Bar.

Môžete si vybrať z plnohodnotných teplých jedál (približne 25 usd), studeného občerstvenia (od 10 usd) a alkoholických koktailov (od 12 usd do 18 usd).

Priamo v bare je nainštalovaná obrazovka s aktuálnymi príletmi a odletmi, ako aj známa surfovacia doska, na ktorej personál každé ráno uvádza prílety veľkých lietadiel.

Na Sunset Bar nadväzuje aj niekoľko malých obchodíkov s oblečením (môžete si kúpiť napríklad čiapky alebo slnečné okuliare) alebo kozmetikou.

V rámci Sunset Baru sa nachádzajú toalety, ktoré sú prístupné všetkým návštevníkom za 1 usd (len v hotovosti).

Sprchy a ležadlá

Na pláži Maho nie sú k dispozíciisprchy so studenouvodou.

Ležadlá a slnečníky si môžete za priaznivého počasia prenajať na južnej strane pláže v blízkosti Sunset Baru. Za sadu 2 ležadiel a 1 slnečníka zaplatíte 35 usd na deň.

Supermarket

Na severnom konci pláže pri kruhovom objazde si môžete kúpiť potraviny alebo drogériu v pravidelnom "Maho Market".

Je to skvelá a lacná možnosť, ako si zaobstarať kompletné občerstvenie na pobyt na pláži.

V supermarkete sa nachádza aj pult s teplým jedlom (cca 9 usd za 400 gramov).

Aké je kúpanie na pláži Maho?

Pláž je pokrytá jemným svetlým pieskom a vstup do vody je čiastočne kamenistý, ale pohodlný a bezpečný. Približne po 5 metroch od vstupu sa však dno pomerne strmo zvažuje.

Upozorňujeme, že najmä v dopoludňajších a skorých popoludňajších hodinách je pláž v hlavnej sezóne mimoriadne preplnená. Je to spôsobené najmä tým, že v tomto čase je ostrov zvyčajne plný ľudí z výletných lodí, ktoré počas dňa kotvia vo Philipsburgu.

Pláž sa stáva preplnenejšou okolo 15:00.

Preplnenú pláž skvelú na kúpanie potom nájdete južne od pláže Maho a pozdĺž južného okraja pristávacej dráhy až po záliv Simpson Bay.

Ubytovanie na pláži Maho

Ak je vaším hlavným cieľom na Svätom Martine letecká turistika a nezáleží vám až tak na cene, ubytujte sa v rezortoch v blízkosti pláže.

Kliknutím na názov hotela zistíte dostupnosť a ceny.

O niečo lacnejšie hotely nájdete v zátoke Burgeaux Bay asi 300 metrov južne od pláže Maho.

Ako sa dostať na pláž?

Pláž Maho je ľahko dostupná verejnou dopravou.

Minibusy zastavujú na kruhovom objazde a premávajú na trase Maho - Simpson Bay - Cole Bay - Philipsburg. Frekvencia spojov je 5 - 10 minút počas dňa a cestovné je 1,50 usd až 2 usd v závislosti od vzdialenosti.

Minibus môžete zastaviť kdekoľvek v okolí kruhového objazdu mávnutím ruky.

Preprava autom je tiež možná, treba však počítať s veľmi hustou premávkou.

Bezpečné parkovanie je k dispozícii pri bare Sunset za 5 usd na deň. Bezplatne môžete parkovať kdekoľvek pozdĺž hlavnej cesty smerom k letisku na trávnatých pásoch.

Podrobnosti o preprave po ostrove alebo cenách taxíkov nájdete v časti Doprava.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Sint Maarten.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.