Kuala Lumpur - čo vidieť

19 miest, ktoré musíte vidieť

Kuala Lumpur
Dvojičky Petronas

Dvojičky mrakodrapov Petronas Towers sú symbolom Kuala Lumpuru. Boli postavené v roku 1998 a merajú 452 metrov, keď sa vďaka tejto výške stali Petronas Towers do roku 2004 najvyššími budovami na svete. Dnes sú na 18. mieste. Verejnosti je prístupná vyhliadková plošina na moste spájajúcom obe veže na 42. poschodí, ale najlepší výhľad sa vám naskytne po zotmení z parku KLCC na samotné veže. Vyhliadkovú plošinu môžete navštíviť od utorka do…

Prečítajte si viac
275 krokov k jaskyniam Batu
Jaskyne Batu

Miesto, ktoré by ste pri návšteve Kuala Lumpuru určite nemali vynechať, sú jaskyne Batu na samých hraniciach mesta. Batu Caves, to je vlastne jaskynný komplex, ku ktorému vedú dlhé a únavné schody. Ešte predtým, ako začnete stúpať po 275 schodoch, pričom sa vám opice počas stúpania snažia ukradnúť niečo na jedenie, vás ohromí zlatá socha boha Murugana. [imageFill 18151] Ak si necháte odhalené kolená, pri vchode si môžete za malý poplatok…

Prečítajte si viac
Pohľad z veže Menara
Menara Kuala Lumpur

Televízna veža v Kuala Lumpure ponúka najlepší panoramatický výhľad na celé mesto. Je postavená na kopci v centre mesta a výška samotného najvyššieho poschodia je 308 metrov. Priznaná výška budovy vrátane antén je 421 metrov. Otvorená je každý deň od 9.00 do 22.00 h a vstupné stojí 52 ringgitov, ak navštívite len uzavretú časť (Observation Deck), a 105 ringgitov spolu s prístupom na otvorené poschodie (Sky Deck). Určite odporúčame priplatiť si,…

Prečítajte si viac
Chrám Thean Hou
Chrám Thean Hou

Čínsky chrám Thean Hou, postavený v roku 1989, sa nachádza na vrchole kopca v Robson Heights. Okrem modlitieb sa v ňom konajú aj svadby a v posledných rokoch je veľmi obľúbený medzi cestovateľmi. Ponúka pôsobivý výhľad na Kuala Lumpur a sám o sebe stojí za krátku návštevu napriek tomu, že je značne vzdialený od ostatných turistických atrakcií. Dostanete sa sem len taxíkom.

Prečítajte si viac
Chrám Sin Sze Si Ya
Chrám Sin Sze Si Ya

Najstarší čínsky chrám v Kuala Lumpure sa nachádza medzi centrálnym trhom a čínskou štvrťou. Farebnú malú taoistickú svätyňu Sin Sze Si Ya otvoril v roku 1864 kapitán Yap Ah Loy a dodnes je neoddeliteľnou súčasťou miestnej čínskej komunity. Chrám je otvorený denne od 7.00 do 17.00 hod.

Prečítajte si viac
Park KLCC
Park KLCC

Oáza pokoja uprostred rušného obchodného centra bude vašou romantickou zastávkou, ideálne počas každého večera, keď si budete môcť vychutnať pokojné chvíle po celodenných aktivitách na schodoch na nábreží a pod osvetlenými vežami Petronas. Každú polhodinu sa pri osvetlených fontánach koná hudobné predstavenie. Návštevy sa však nemusíte obávať ani počas dňa, keď si môžete oddýchnuť na tráve. Ak sa chystáte na výlet s deťmi, neochudobnite ich o…

Prečítajte si viac
Námestie Merdeka
Námestie Merdeka

Námestie, ktoré je neoficiálne známe ako Námestie nezávislosti, sa stalo miestom osláv štátnych sviatkov a iných slávnostnejších udalostí. V jeho tesnej blízkosti nájdete Textilné múzeum, sochu I Love KL, Mestskú galériu, Katedrálu svätej Márie a predovšetkým budovu Sultan Abdul Samad, ktorá v minulosti slúžila na správu britskej kolónie a dnes je sídlom niekoľkých malajzijských ministerstiev.

Prečítajte si viac
Národná mešita Malajzie
Národná mešita Malajzie

Pod malajským názvom Masjid Negara sa skrýva národná mešita, ktorá pojme až 15 000 ľudí. Nachádza sa na polceste medzi hlavnou železničnou stanicou a Múzeom islamského umenia.

Prečítajte si viac
Stará stanica
Vlaková stanica Kuala Lumpur

Nezamieňajte si železničnú stanicu Kuala Lumpur s hlavným dopravným uzlom KL Sentral. Železničná stanica je oveľa staršia, takmer bez moderných zásahov a rekonštrukcií, a tak ponúkne krátky návrat do minulosti. Prechádza tadiaľto aj linka Komuter do jaskýň Batu, takže či už pred návštevou jaskýň Batu, alebo po nej, môžete si túto stanicu pridať na zoznam.

Prečítajte si viac
Islamské múzeum
Múzeum islamského umenia

Aj keď názov znie nudne, ide o najväčšie múzeum islamského umenia v juhovýchodnej Ázii, ktoré ponúka viac ako 7 000 artefaktov. Vzhľadom na jeho ideálnu polohu a pešiu vzdialenosť medzi Masjid Negara a parkami na západnej strane prejdete okolo múzea aspoň zvonku.

Prečítajte si viac
Masjid Jamek
Masjid Jamek

Jedna z najstarších mešít v Kuala Lumpure, Masjid Jamek Sultan Abdul Samad, sa nachádza v blízkosti rovnomennej stanice metra. Ak ju chcete navštíviť, nezabudnite si obliecť oblečenie, ktoré zakrýva ramená a kolená.

Prečítajte si viac
Centrálny trh
Centrálny trh

Budova centrálnej tržnice je útočiskom mnohých predajcov, ktorí v kultúrnom prostredí predávajú najrôznejší tovar. Od oblečenia cez bytové doplnky až po elektroniku. Jej súčasťou je aj veľký food court, ktorý rozhodne považujeme za jedno z najlepších miest na jedlo. Pred budovou sa nachádza Kasturi Walk, nákupná ulica s niekoľkými obchodmi. Vyskúšajte miestne kokosové trubičky alebo si objednajte džús z čerstvo rozmixovaného ovocia. [imageFill…

Prečítajte si viac
Tugu Negara
Národná pamiatka

Národný pamätník Tugu Negara pripomína boj za slobodu počas japonskej okupácie počas druhej svetovej vojny. Je to najväčšie voľne stojace bronzové zoskupenie sôch. Je súčasťou príjemného parku, ktorý v parných dňoch príde viac než vhod.

Prečítajte si viac
Istana Negara
Istana Negara

Nová kráľovská rezidencia sa nachádza vo veľkom parku. Samotná budova nie je ideálne prístupná, preto si vezmite taxík.

Prečítajte si viac
Sri Maha Mariamman
Sri Maha Mariamman

Najstarší hinduistický chrám v Kuala Lumpure bol postavený v roku 1873. Nachádza sa hneď vedľa čínskej štvrte a je doslova perom v modernom rozvoji.

Prečítajte si viac
Čínske mesto
Čínska štvrť

Typické miesto na večer, keď neviete, kam ísť. Ulice čínskej štvrte ožívajú, keď sa zotmie a do ulíc vyrazia stovky predajcov. Nakupujte suveníry, oblečenie, hodinky, slnečné okuliare, kabelky, ale aj falošné drahé perá. Nezabudnite tvrdo zjednávať.

Prečítajte si viac
Motýlia záhrada
Záhrady

K súboru 5 zábavných parkov sa dostanete z hlavnej železničnej stanice cez Múzeum islamského umenia. Okrem parkov a prírody s drzými opicami je súčasťou aj Národné múzeum. Vtáčí park je otvorený park, kde okolo vás a na vás budú poletovať najrôznejšie operené tvory. Nezabudnuteľný zážitok si odnesú najmä deti. Park motýľov bude úchvatným miestom, keď sa vám pošťastí vidieť liahnutie nových motýľov. V takomto čase tu nájdete 6 000 motýľov zo…

Prečítajte si viac
Vlajky v Národnom múzeu
Národné múzeum

Národné múzeum má svoje brány v susedstve parkov v Kuala Lumpure. Ak vás neláka samotná výstava, pozrite si aspoň vonkajšie exponáty, ktoré sú voľne prístupné.

Prečítajte si viac
Bukit Bintang
Bukit Bintang

Štvrť, kde si večer môžete zájsť na chutné pouličné jedlo, ale aj zabaviť sa. Nočné kluby, nákupné centrá, reštaurácie a pouliční predajcovia. Bukit Bintang má všetko.

Prečítajte si viac