Detail veže Petronas
Kuala Lumpur

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Kuala Lumpur

Menara Kuala Lumpur

David Eiselt aktualizované 26. 1. 2024
Pohľad z veže Menara

Televízna veža v Kuala Lumpure ponúka najlepší panoramatický výhľad na celé mesto. Je postavená na kopci v centre mesta a výška samotného najvyššieho poschodia je 308 metrov. Priznaná výška budovy vrátane antén je 421 metrov.

Otvorená je každý deň od 9.00 do 22.00 h a vstupné stojí 52 ringgitov, ak navštívite len uzavretú časť (Observation Deck), a 105 ringgitov spolu s prístupom na otvorené poschodie (Sky Deck). Určite odporúčame priplatiť si, aby ste si mohli vychutnať panorámu KL bez ďalšieho skla, najmä v noci, keď sa vnútro veže odráža od skla a vonku toho veľa nevidíte.

Nezabudnite skontrolovať počasie - návšteva spolu so smogom budú len zbytočne vyhodené peniaze.

Súčasťou komplexu sú aj sprievodné aktivity (za príplatok), ako napríklad simulátor Formuly 1, ekopark, mini ZOO a Upside Down House.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.