Detail veže Petronas
Kuala Lumpur

Kuala Lumpur - všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou

Kuala Lumpur - počasie a najlepší čas na cestu

David Eiselt aktualizované 26. 1. 2024

Tropické podnebie v Malajzii zaručuje celoročné teploty okolo 30 °C a vysokú vlhkosť vzduchu. V Kuala Lumpur sa môžete spoľahnúť na stabilné počasie, ktoré sa každý deň vyznačuje oblačnosťou, teplotami 33 °C a občasnými prehánkami.

V KL môže slnko svietiť na azúrovej oblohe a do 10 minút ju zakryjú čierne mraky a veľmi silný dážď. Za ďalších 10 minút je väčšinou po všetkom.

Ak sledujete predpoveď počasia, vždy na vás vyskočia búrky. Neľakajte sa, búrkové dni hlásia rosničky neustále 365 dní v roku a v skutočnosti je počasie slnečné, v lepšom prípade zamračené.

Tabuľka teplôt počas roka

Kuala Lumpur - Bude horúco a dusno

Mesiac
Počasie
Vzduch
január
daždivé
27 °C
február
daždivé
28 °C
marec
daždivé
28 °C
apríl
daždivé
28 °C
máj
daždivé
28 °C
jún
daždivé
28 °C
júl
daždivé
28 °C
august
daždivé
28 °C
september
daždivé
28 °C
október
daždivé
28 °C
november
daždivé
27 °C
december
daždivé
27 °C

Kedy prejsť na Kuala Lumpur

Vydajte sa do Kuala Lumpur kedykoľvek, ak máte cestu okolo. Turistom v meste neprekáža ani občasný dážď a môžete sa ukryť v reštaurácii, kaviarni alebo nákupnom centre.

Vyhnite sa čínskemu novému roku a ramadánu.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.