Detail veže Petronas
Kuala Lumpur

Kuala Lumpur - všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou

Kuala Lumpur - kde sa ubytovať

David Eiselt aktualizované 26. 1. 2024

Kde sa ubytovať v Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je napriek svojej rozlohe a veľkosti pomerne ľahko ovládateľná metropola. Nemusíte tráviť veľa času premýšľaním, kde sa ubytovať, pretože centrum je len jedno a väčšina základných vecí je v pešej vzdialenosti, maximálne dve až tri stanice metra.

Za centrum mesta sa považuje oblasť okolo čínskej štvrte. Pozdĺž stanice Pasar Seni nájdete množstvo lacných hotelov a hotelov strednej triedy.

Ak máte radi vyšší štandard, hľadajte hotely v blízkosti KL Sentral, kde sa nachádzajú hotely Hilton, Le Meridien, St. Regis. Samozrejme, je tu aj lokalita KLCC v blízkosti veží Petronas, kde hotely ponúkajú najmä výhľad na osvetlené dvojičky.

Tip na hotel. Za cenu 20 eur za izbu ponúka hotel útulné ubytovanie bez okien, ale s perfektným strešným bazénom zaručujúcim nádherný výhľad na veže Petronas aj Menara KL a ideálnou polohou priamo pri Central Market. V prípade, že sa bez izby s oknami nezaobídete, podobný výhľad ponúka aj mnoho ďalších hotelov alebo apartmánov Airbnb v cenovej relácii okolo 44 eur.

Ceny

Penzióny v tesnej blízkosti centra mesta sa pohybujú v rozmedzí 7 eur - 11 eur za izbu a noc a štandardom je vlastná kúpeľňa.

Hotel priemernej kvality s 3 až 4 hviezdičkami nájdete za cenu od 15 eur - 26 eur za izbu. Raňajky sú zvyčajne v cene a počet hviezdičiek nemusí byť smerodajný.

Najluxusnejšie kúsky môžete mať od 55 eur do 92 eur za izbu, pričom sa berú do úvahy len osvedčené siete ako Hilton, Sofitel, Pullman, Sheraton, Shangri La a Mandarin.

Dostupné ubytovanie si môžete ľahko porovnať napríklad na stránke booking.com/kuala-lumpur.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.