Jaskyne Batu

275 krokov k jaskyniam Batu

Miesto, ktoré by ste pri návšteve Kuala Lumpuru určite nemali vynechať, sú jaskyne Batu na samých hraniciach mesta.

Batu Caves, to je vlastne jaskynný komplex, ku ktorému vedú dlhé a únavné schody. Ešte predtým, ako začnete stúpať po 275 schodoch, pričom sa vám opice počas stúpania snažia ukradnúť niečo na jedenie, vás ohromí zlatá socha boha Murugana.

Ak si necháte odhalené kolená, pri vchode si môžete za malý poplatok prenajať sarung.

Pred pomyselným vrcholom môžete navštíviť aj "tajomnú jaskyňu", ktorá ukrýva najvzácnejšieho pavúka, ktorého v roku 1923 objavil zoológ H. C. Abraham a pomenoval ho Batuensis Liphistius batuensis. Bohužiaľ, jaskyňa je tmavá a fotografovanie s bleskom nie je povolené. Za 45-minútovú návštevu so sprievodcom môžete zaplatiť smiešnych 35 ringgitov za osobu.

Nie je to však len zlatá socha boha Murugana a jaskyne Batu, ktoré by ste tu mali navštíviť.

Mnohými cestovateľmi prehliadaná jaskyňa Ramayana sa nachádza hneď za východom z vlakovej stanice - keď vyjdete z poslednej brány, pozrite sa prudko doľava. Pred vchodom do jaskyne vás privíta veľká socha Kumbhakarna, Rávanovho brata.

V samotnej jaskyni si potom pozrite nádherne zdobenú a farebnú diorámu indického eposu Rámájana.

Vystúpte až na samotný vrchol jaskyne, kde sa vo svätyni nachádza lingam (stalagmit), symbol Šivu.

Do jaskyne Batu Caves premávajú vlaky Komuter Blue Line, počas dňa každých 15-30 minút. Cesta z KL Sentral trvá 26 minút a za lístok zaplatíte 2 ringgity ( 0 eur 0 eur ).

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Kuala Lumpur.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.