Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Villasimius

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Villasimius

Letovisko Villasimius je bez preháňania perlou Sardínie, kde strávite dovolenku snov.

10 najluxusnejších hotelov na Sardínii

Členité pobrežie okolo mysu Carbonara lemované plážami s jemným snehobielym pieskom, fotogenické kopcovité okolie a dedinky s množstvom reštaurácií otvorených do neskorých nočných hodín - Villasimius má všetko.

Pláže a kúpanie

Vo Villasimiuse a jeho okolí navštívite pláže, ktoré sa pravidelne umiestňujú v prvej desiatke najlepších pláží na Sardínii.

Všetky miestne pláže ponúkajú bohaté zázemie v podobe požičovne lehátok a slnečníkov, barov a reštaurácií, ako aj množstvo vodných aktivít. Vďaka pokojnej vode a pozvoľnému vstupu do mora sú miestne pláže vhodné aj pre rodiny s deťmi.

  • Spiaggia di Porto Giunco - jednou z najznámejších je táto pláž v mestečku Notteri, ktorú z oboch strán lemuje voda. Na jednej strane sa môžete kúpať v priezračných vodách Stredozemného mora, zatiaľ čo na druhej strane sa môžete okúpať v malom plytkom jazierku Stagno di Notteri so slanou vodou.
  • Spiaggia di Villasimius - táto takmer 1 km dlhá pláž je najväčšia v oblasti a je najbližšie k samotnému mestu Villasimius. Hoci je najnavštevovanejšia, aj tu si môžete vychutnať pokoj krištáľovej vody.
  • Spiaggia di Campulongu - najväčšia pláž v západnej časti mysu Carbonara s krištáľovo čistou vodou a dobrými podmienkami na kitesurfing
  • Pláže mysu Carbonara - na samom cípemysu Capo Carbonara sa môžete kúpať na množstve malých pláží obklopených krásnou prírodou

Ubytovanie

Ubytovať sa môžete v lacnejších apartmánoch priamo v centre Villasimiusu, kde sa dá noc pre 2 osoby zohnať od približne 110 eur v hlavnej sezóne a od 80 eur v júni alebo septembri. Nevýhodou je však väčšia vzdialenosť od mora (asi 2 km).

Priamo pri pláži je tiež veľa apartmánov a hotelov, ale ceny sa začínajú na 130 eur za noc pre 2 osoby.

Náš najlepší výber ubytovania v meste Villasimius:

Doprava

Každú letnú sezónu premáva z centra Villasimiusu špeciálny plážový autobus "Summer Bus". Odvezie vás na hlavnú mestskú pláž Simius a potom na juh k prístavu a plážam Campulongu, Porto Giunco a Cape Capo Carbonara. Potom vedie na západ pozdĺž pobrežia cez pláž Campus do malého letoviska Porto Sa Ruxi.

Mapu a zoznam zastávok s cestovnými poriadkami nájdete na pravej strane stránky villasimiusturismo.it/come-muoversi. Autobus premáva len raz za hodinu od 9:00 do 23:00. Lístok si môžete kúpiť u vodiča za 2 eur, k dispozícii je aj celodenný lístok za 5 eur alebo celodenný lístok za 29 eur.

Parkovanie na plážach je zvyčajne platené s cenami od 5 do 10 eur za deň.

Z Cagliari do centra Villasimiu premávajú autobusy 101 a 135.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.