Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Costa Rei

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Costa Rei

Rozkvitnuté turistické letovisko Costa Rei - Kráľovské pobrežie - sa môže pochváliť niekoľkými skutočne kráľovskými plážami s jemným snehobielym pieskom a pomerne rozsiahlym vybavením.

10 najluxusnejších hotelov na Sardínii

Letovisko sa nachádza približne 70 km od letiska Cagliari CAG.

Pláže a kúpanie

Na pobreží Costa Rei je de facto len jedna pláž, dlhá vyše 8 km, ktorá začína na severe v Capoferrate, pokračuje cez hlavné letovisko Costa Rei a končí na juhu v malom letovisku Sant'Elmo.

Po krátkom prerušení malým útesom pokračuje kúpanie na pláži Cala Sinzias, dlhej asi 2 km, pri Casa della Marina. Na pobreží Costa Rei je veľa možností na kúpanie, vrátane odľahlejších miest bez davov turistov.

Na plážach všade si môžete prenajať ležadlá, slnečníky, šliapadlá alebo využiť množstvo ponúk na rôzne vodné aktivity.

Ubytovanie

Celé pobrežie okolo Costa Rei patrí medzi lacnejšie letoviská v rámci Sardínie. Aj napriek tomu počítajte s cenami v hlavnej sezóne od 80 eur do 100 eur za noc pre 2 osoby, avšak mimo prázdnin môžete pri troche šťastia a rezervácii aspoň 3-4 mesiace vopred získať ubytovanie pod 75 eur za noc v dvojlôžkovej izbe.

Náš najlepší výber ubytovania v Costa Rei:

Doprava

Hoci auto je vo všeobecnosti najpohodlnejším dopravným prostriedkom na cestovanie po Sardínii, po celej dĺžke Costa Rei vedie cesta v dĺžke maximálne 250 metrov, na ktorej sú aj autobusové zastávky.

Porovnajte ceny prenájmu áut na Sardínii

Z Cagliari a okolitých letovísk sa sem preto dostanete pomerne ľahko.

Autobusy 101 a 135 premávajú na trase Cagliari - Villasimius - Casa della Marina - Sant'Elmo - Costa Rei - San Vito.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.