Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Arbatax

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Arbatax

Mesto Arbatax je centrom stredovýchodného pobrežia Sardínie a spolu s 5 km vzdialeným mestečkom Santa Maria Navarrese tvorí dvojicu dôležitých letovísk a východiskových bodov pre výlety po ostrove.

10 najlacnejších hotelov na Sardínii

Pláže a kúpanie

Po celej dĺžke pobrežia medzi Arabtax a Santa Maria Navarrese sa tiahne nádherná pláž, ktorá sa rozprestiera v dĺžke viac ako 5 km a je lemovaná vysokými borovicami, ktoré poskytujú prirodzený tieň. Napriek ideálnym podmienkam na kúpanie zostáva pláž aj v letnej sezóne poloprázdna, pravdepodobne kvôli väčšej vzdialenosti od hlavných turistických prúdov.

Pláž má v rôznych častiach niekoľko názvov: Spiaggia di Pollu, Spiaggia del Lido delle Rosse, Spiaggia di Isula Manna alebo Riva di Ponente. V blízkosti miest nájdete na pláži niekoľko stánkov s občerstvením, požičovňu ležadiel a slnečníkov a zariadenia na vodné športy. Naopak, čím ďalej, tým viac prírody a menej ľudí nájdete na pláži.

  • Jemný biely piesok
  • Strmší vstup do vody

Ďalšia dlhá piesočnatá pláž sa začína priamo v centre Arbataxu a tiahne sa smerom na juh, ale nie je taká obľúbená, najmä kvôli častým riasam a iným nečistotám.

Červené skaly

Rocce Rosse, Červené skaly, sú obľúbenou atrakciou priamo v Arbataxe. Fotogenické skalnaté pobrežie, ktorého útesy sú sfarbené do sýtooranžovej až červenej farby, obklopuje celý východný cíp mesta okolo parku Batteria. Najľahšie dostupné miesto na krásnu fotografiu sa nachádza priamo pri prístave Arbatax.

Ubytovanie

Keďže Arbatax nepatrí medzi najznámejšie destinácie na Sardínii, ceny ubytovania sú o niečo nižšie. Aj tak však v hlavnej sezóne nezaplatíte za noc v penzióne pre 2 osoby menej ako 75 eur, zatiaľ čo ceny klasických hotelov začínajú na 100 eur a viac.

Hotely a ubytovanie v Arbatax

Doprava

Arbatax je hlavný prístav, takže dostať sa sem autom je jednoduché, pretože značky smerujúce do mesta sa objavujú prakticky na všetkých hlavných cestách po Sardínii.

Do mesta sa dá dostať aj autobusom. Jazdí sem aj vlak, ale pravidelne len letný turistický vlak Trenino Verde.

Autobusom sa z Arbataxu musíte najprv dostať do neďalekého väčšieho mesta Tortoli, ktoré obsluhujú linky 303, 305 a 9130.

Z Tortoli sa už dostanete do ďalších hlavných destinácií na Sardínii: Cagliari (bus 103), Santa Maria Navarrese (bus 301, 303), Nuoro (bus 303), Orosei (bushttp://app.arstspa.it/quadri/521.html521).

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.