Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Su Nuraxi di Barumini

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Nuraxi Barumini

Archeologické nálezisko Su Nuraxi di Barumini je najvýznamnejšou pamiatkou typických sardínskych nurag, megalitických obranných stavieb roztrúsených po celom ostrove.

Nájdite si hotel uprostred prírody

Lokalite v Barumini dominuje trojpodlažná veľká nurache, ktorá sa považuje za najlepšie zachovanú pamiatku nuragskej civilizácie. Jeho vznik sa odhaduje na obdobie 2 000 až 1 500 rokov pred n. l. a od roku 1997 je celý komplex zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Vstupné a otváracie hodiny

Múzeum je otvorené každý deň v roku od 9.00 h a zatvára sa v rôznych ročných obdobiach, pozri oficiálnu webovú stránku: fondazionebarumini.it/orari-e-tariffe.

Vstupné je rozdelené do niekoľkých kategórií:

  • Dospelí - 15 eur
  • Deti od 13 do 17 rokov - 12 eur
  • Deti od 7 do 12 rokov - 9 eur
  • Vstupné počas daždivého počasia, keď sú prístupné len vonkajšie expozície (kvôli nebezpečenstvu padajúcich kameňov) - - 7 eur
  • Oficiálna webová stránka komplexu

Doprava

Areál leží asi 500 metrov od mesta Barumini, asi 65 km severne od Cagliari. Zaparkovať môžete bezplatne na verejnom parkovisku priamo pri vstupe.

Porovnajte ceny prenájmu áut a Sardínii

Hoci priamo do areálu nejazdí žiadna autobusová linka, pozdĺž cesty do 500 metrov vzdialeného mesta Barumini vedie široký chodník pre peších. A do Barumini sa už pohodlne dostanete niekoľkými autobusovými linkami:

  • Cagliari - linky 436, 501
  • Isili (prestup na turistický vláčik) - linka 9001
  • Sanluri (prestup na mnohé ďalšie autobusové linky) - linka 9001

Ubytovanie

Ak idete do Barumini verejnou dopravou, môže byť časovo výhodnejšie sa tu ubytovať. Priamo v meste je niekoľko penziónov a jeden klasický hotel.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.